Morant bu Çarşamba günü resmi olarak PSPV’nin genel sekreteri olacak

Diana Morant bu yıl PSPV’nin yeni genel sekreteri olacak 7 Şubat Çarşamba. Alejandro Soler ve Carlos Fernández Bielsa’nın safına geçtikten sonra rakip olmadığından Valensiyalı sosyalistlerin Mart ayının sondan bir önceki hafta sonu için çağırdığı olağanüstü kongreyi beklemek zorunda kalmayacağız, Bilim Bakanı resmen ilan edilecek. Bilginin lideri. Aynı zamanda döneminin noktası ve sonu Ximo Puigörgütün başındaki on iki yılın ardından görevinden kalıcı olarak ayrılacak.

PSOE’nin federal tüzüğünün temel düzenlemeleri, 165. maddesinde genel sekreter olmak isteyen kişinin “Onay sürecinden sonra yalnızca bir aday açıklandığında” “seçilecek”, Durum nasıl? Bu destek toplama süresi tam olarak Çarşamba günü öğle saatlerinde sona ermektedir. Süresi dolduğunda, Garanti Komitesi bu sponsorlukları doğrulamalıdır ve herhangi bir olay tespit edilmezse, seçilen kişiyi onaylamak için bir sertifika düzenleyecektir. Bu Cumartesi, Ferraz, Soler ve Bielsa’nın müdahalesinin ardından üçlünün bir arada görüldüğü ilk halka açık etkinlikte Şimdiki tek aday için onaylarını kadının huzurunda imzaladı Morant.

[–>

Será en ese instante cuando Morant se convertirá oficialmente en la nueva líder del PSPV. La primera mujer en alcanzar este puesto de máxima responsabilidad en la federación socialista, saldando así la “deuda con sus valores” que arrastraban los socialistas valencianos, en palabras de la propia ministra.

Nuevas competencias, ¿primeras decisiones?

[–>

Así las cosas, con la credencial de secretaria general ya en la solapa, Morant podrá empezar a tomar algunas decisiones relevantes de las que extraer las primeras lecturas en clave interna. Los estatutos federales le otorgan la capacidad de modificar el Comité Organizador del congreso extraordinario del 22, 23 y 24 de marzo en Benicàssim, en el que únicamente se votará la nueva Ejecutiva de la exalcaldesa de Gandia.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir