Natàlia Mas: jest | kaydeden Joan Tapia

Şekiller önemlidir. Ve çok. Ve politikada buna uyulması şunu gösterir: normal, ve -Katalan ve İspanyol vakalarında- ayrıca iltihabı azaltma taahhüdü. Böylece siyasi mücadele aptallığa dönüşmesin. Uzun yıllardır Katalonya’da ayrıcalık: formlar yalnızca bizimkilerle… ve her zaman değil.

Bu nedenle Ekonomi Bakanı Natàlia Mas’ın ekonomik ve mali durum ve mantıksal olarak küresel kriz hakkında konuşmak üzere seleflerini bir araya getirme jestini not etmeli ve alkışlamalıyız. Madrid’le anlaşma bunun için göz yumuluyorlar 15.000 milyon, Katalonya’nın biriktirdiği borcun yüzde 20’si Otonom Likidite Fonu (FLA), tarafından oluşturulan bir enstrüman Bakan Montoro (PP) Böylece, 2012 krizinde Katalonya da dahil olmak üzere Toplulukların çoğunluğu, gelirlerdeki düşüş, harcamalardaki artış ve Devletin her şeye rağmen gidebildiği piyasalarda finansman sağlanamaması nedeniyle iflas etmesin.

Alakalı haberler

Pakt ERC-PSC-Ortak 2023 bütçeleri için zaten şunu belirtmiştik: siyasi apartheid vefat etmişti, ancak meclis üyesinin seleflerini çağırmış olması konuyla alakalı: Josep Manuel Basáñez, Francesc Homs, Artur Mas, Antoni Castells, Andreu Mas-Colell, Oriol Junqueras ve Jaume Giró. Bu, toplumda ve piyasalarda güven uyandıracak ve aynı zamanda birkaç emsal. Statü tartışılırken seleflerini (bazıları Macià Alavedra gibi zaten ortadan kaybolmuş olan) bir araya getiren Castells hariç. ERC-PSOE anlaşması siyasi olmasına rağmen Bakanlığın önemli bir rolü var. Ve Madrid’de meclis üyesine ve ekibine değer veriliyor.

Ancak Natàlia Mas çok az konuşuyor. Alavedra’dan Castells’e ve hatta Junqueras’a kadar Ekonomiden sorumlu olanlar, Katalonya’da da (altı çizili) bir kriz olduğunu belirten mesajlar gönderdiler. ekonomik otorite bu ağırdı Danışman tercih ediyor gibi görünüyor yalnızca teknik bir rol. Bir hata. Belki Cuma günkü toplantıda rota değişikliği başlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir