“Önceki devlet başkanları İsviçre’ye her gittiğinde, İspanya’nın onuru hakkında endişelendiklerini görmedim”

Eski başkan Carles Puigdemont cevap verdi PP tüm odalarda seferberlik talebinde bulunduktan sonra -Kongre, Senato ve Avrupa Parlamentosu– Cumartesi günü İsviçre’de yapılan toplantı hakkında bilgi almak için PSOE Ve Birlikte. “Eski devlet başkanları İsviçre’ye her gittiğinde İspanya’nın onuru hakkında endişelendiklerini görmedim ve bakın, bir şeyler söyleme, ona zulmetme, kiminle görüştüğünü, ne hakkında konuştuklarını görme fırsatları vardı. ve şeffaflık talep etmek. O günün bakanlarına bir şey bilip bilmediklerini sormak…” diye yazdı eski adı Twitter olan X sosyal ağında.

PSOE ile Junts arasında İsviçre’de yapılan ve şu konularda mutabakata varılan toplantının ardından: Francisco Galindo VelezEl Salvadorlu diplomat, arabulucu olun ve doğrulama mekanizmasını koordine edin, Puigdemont açıkça konuştu. “Herkes siyaset yapmak yerine bir onur meselesi yüzünden düello yaptığımızı söyleyebilir. Kökleri İspanyol kültürüne dayanan bu atavizmin tek olası iki alternatifi gurur ya da aşağılanmadır” dedi. Gerçek şu ki, popüler olanlar aylık olacak bu toplantıların “gericilik” suçlamasını yapacaklar.

Alakalı haberler

“Çağdaş “hidalgoların” yaşadığı (ve yazdığı, konuştuğu, fikirlerini ifade ettiği) balonda, anlaşma ne yazık ki ülkeyi kurtarmak için kan dökmeye söz verenlerin sahip olduğu toplumsal prestije sahip değil; bu yüzden düşmanla veya düşmanla yapılan anlaşmaları zayıflık, korkaklık veya ihanetle ilişkilendiriyorlar” diye ekledi.

Ve “Miquel Pairolí’nin özlemini duyduğu bu gurur yerine (“Gururu bırakın, itibarı alın”), maestro Pau Casals’ın unutulmaz eserinde çağrıştırdığı Tanrı’nın Barışı ve Ateşkesi’nin sönük destanı beni daha çok etkiledi. Birleşmiş Milletler önündeki konuşması ya da Sindicat Remença’nın UNESCO’nun Dünya Belleği’ni de içeren daha sıradan konuşması, size ne söylememi istersiniz?” diye bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir