Pablo Iglesias, Podemos üslerini Sumar’la koalisyonu reddetmeye teşvik ediyor ve BNG’ye oy verilmesini istiyor

Sumar’ın, 18 Şubat’taki Galiçya seçimlerinde Podemos ve Esquerda Unida ile koalisyona katılmak üzere ön anlaşmayı açıklamasından bir gün sonra, eski organik lider ve morların referansı, Pablo IglesiasMedya kuruluşu Canal Red’deki bir başyazı aracılığıyla bu anlaşmaya karşı bir mesaj yayınladı ve mor tabanlardan anlaşmayı reddetmelerini, seçimlere katılmamalarını ve BNG’ye oy talep etmelerini istedi.

Iglesias’ın pozisyonu, Ione Belarra liderliğinin Sumar’a karşı sürdürdüğü reddiyeyi gösteriyor ve bu, ayın 5’inde Sumar saflarından beş Podemos milletvekilinin Kongre’de açıklanmasıyla netleşti. karma gruba doğru gidiyoruz. Seçim anlaşmalarında imzaladıkları 23-J genel seçimlerinde el ele gitme taahhüdünü yerine getiremediler.

Canal Red’in başyazısında Podemos’u gömme girişimi iddia ediliyor bugün ve yarın arasında oy kullanan üslerden Sumar’la yapılan seçim ön anlaşmasını iptal etmelerini istemek. “Podemos’un adı adaylıktan tamamen silinip, bunun için herhangi bir tartışma ve karar mekanizması oluşturulmadan yine liste başı Marta Lois dayatılıyor, bu sefer mor olanlara teklif bile edilmiyor.” 18 Şubat’ta kabul edilebilir seçilme şansına sahip olabilecek hiçbir pozisyon yok” deniyor metinde.

Alakalı haberler

Yolanda Díaz’ın organizasyonundan kaynaklara göre, Marta Lois’in yarıştığı Pontevedra ve A Coruña’dan listenin başkanlarının eklenmesi için ön anlaşma rezervleri, temsil edilme şansının en yüksek olduğu eyaletler. Anketlere göre bu sayı iki sandalyeyi geçmeyecek.

Podemos, A Coruña’da 2, Lugo’da 1, Ourense’de 3 ve Pontevedra’da 4’üncü olmanın yanı sıra, koalisyonun bir veya iki temsilci alması durumunda 46.000 avroluk bir tahsisat elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir