Podemos, Avrupalıların Sumar ile doğrudan rekabet edebilmesi için ERC ve Bildu ile ittifakı soğutuyor

Sumar’la savaşabiliriz Irene Montero, ilk kez ulusal düzeyde seçimlerde karşı karşıya gelecekleri Avrupa yarışmasında. Parti, tasarıya karşı gücünü ölçmek için ana referans olarak eski Eşitlik Bakanı’na güveniyor. Yolanda Diazbugün hangisi ağırlık rakamı yok adaylığa öncülük etmek.

Mor oluşum şu sıralar 9 Haziran’daki Avrupa seçimlerine katılma seçeneğini de değerlendiriyor. KBH, EH Bildu Ve BNGKendisiyle özel bir uyum içinde olduğu ve sandıkla ilgili bu atama için de güçlerini birleştirme olasılığını açık tuttuğu kişi.

Avrupa seçimlerine katılma seçeneği ERC’nin belirli kesimlerinde bir seçenek olarak sunuldu ve Madrid’deki Cumhuriyetçi Parti’den bazı sesler duyuldu. Bu ihtimali göz ardı etmedilerAdayın sahip olduğu iyi imajda ısrar ederek, Irene Monteroseçmenleri arasında.

Mor saflarda ise bir seçim etkinliğinde Yolanda Díaz ile güçlerini ölçebilecekleri ilk fırsat olacağını düşünerek bu seçeneği soğutuyorlar. Bir müttefik olarak bağımsızlık hareketine katılmak sonuçları çarpıtmakBu sadece her güç için oy sayısını siyah üzerine beyaz olarak belirlemeyi önleyeceği için değil, aynı zamanda ayrılıkçılıkla resmi bir ittifakın, Madrid veya Valensiya Topluluğu gibi ulusal topraklardaki kilit yerlerde onların seçeneklerini sınırlayabileceği için.

Podemos’ta iyimserlik

2019 Avrupa Şampiyonası’nda, Podemos 2,2 milyon oy aldı ve 6 milletvekili elde etti. O zamanlar seçmenlerin bu sefer olduğu gibi iki oy arasında bölünmesi gerekmiyordu. ERC ve Bildu koalisyonu Ahora Repúblicas 1,2 milyon ve Avrupa Parlamentosu’nda üç sandalye elde etti. Her iki gücün toplamı onların daha fazla oy almasına ve sandalye dağılımında temsili genişletmesine yol açabilir.

Ama gerçek şu ki seçim sistemi, Asgari oy barajı ve tek seçim bölgesi olmadan, oy pusulalarının sandalyelere aktarılmasını kolaylaştırır. Bu yıl İspanya’da toplam 61 sandalye daha dağıtılacak olması da Podemos’un daha kolay temsil edilmesine katkıda bulunuyor.

Podemos’ta sonuçlar konusunda iyimserler ve sadece Irene Montero’nun içeri girmeyi başaracağını varsayıyorlar. Avrupa Parlementosu Ancak bazı sesler daha da ileri giderek Yolanda Díaz’ın listesini aşacaklarını doğruluyor. Eski Eşitlik Bakanı’nın ulusal projeksiyonunun, bugün itibariyle mor liderle görünürlük açısından rekabet edebilecek herhangi bir adayı bulunmayan Galiçya başkan yardımcısının önerisi üzerindeki mücadeleyi kazanacağına inanıyorlar.

Ancak Sumar’da Podemos’un temsil edilebileceğinden şüphe ediyorlar. En fazla nüfusa sahip yerleşim bölgelerinden bazılarının, örneğin Madrid ve Valensiya, son bölgesel seçimlerde büyük mor başarısızlığa sahne oldu ve her iki bölgede de bölgesel parlamentonun dışında bırakıldılar. İçinde EndülüsDiğer büyük oy dizisi olan Yolanda Díaz ve Podemos koalisyon olarak sandık başına gittiği için hiçbir karşılaştırma yapılamıyor.

ERC ve Bildu ile koordinasyon

Pablo Iglesias’ın kurduğu parti ile bağımsızlık güçleri arasındaki ilişkiler her zaman iyi oldu. Geçen dönem bağlar güçlendiPodemos, koalisyon hükümetinin tedbirlerine destek arayan en büyük muhatap olarak ortaya çıktı.

Partinin Sumar parlamento grubundan ayrılması bu ittifakı daha da güçlendirdi ve Podemos, Cumhuriyetçiler ve Abertzales arasındaki koordinasyonun devam etmesi planlanıyor. kreşendoda yasama organı ilerledikçe Koalisyona ve Yolanda Díaz’ın partisine karşı denge görevi gören ortak cephe. Beş mor milletvekili, EH Bildu’nun altı sandalyesine, ERC’nin yedi sandalyesine ve BNG’nin tek liderine katılıyor. Toplamda 19 önemli oy Hükümetin tedbirlerini onaylamak.

Eski Eşitlik Bakanı ve Avrupa seçimleri adayı Irene Montero, geçen hafta TVE’de Sumar’a üstü kapalı bir sitemde “Uymayan bir sese ihtiyacımız var” dedi. Mor plan hayata geçiyor Mevcut hükümetin ilerici ılımlılığına dikkat çekmek ve bir blok olarak ortaya çıkıyor Yürütmenin “sosyal demokrasisine” karşıBurada PSOE ile Yolanda Díaz’ı eşitliyorlar ve Junts ile PNV’ye karşı Pedro Sánchez’i destekleyen ve onun yasama eylemini koşullandırabilecek muhafazakar güçler var.

Alakalı haberler

Geçtiğimiz dönemde Cumhuriyetçiler ve EH Bildu’nun Çalışma Bakanı’nın çalışma reformuna karşı oy kullandığı ERC ile Yolanda Díaz arasındaki açık çatışma, o zamanlar zaten Sumar’la ilk kavgada olan Podemos ile güçlerin birleştirilmesine de katkıda bulundu.

Çatışma kızıştıkça Moradolar ve bağımsızlar güçlerini daha da birleştirdi. Genel listelerde Irene Montero’ya karşı veto gündeme geldiğinde, Kongre’deki ERC sözcüsü şunları söyledi: Gabriel Rufian, dönemin Eşitlik Bakanını savunmaktan çekinmedi. İkisi de vardı Galiçya başkan yardımcısı ortak düşman olarak. Öyle ki Podemos’un Sumar markası altında koalisyona katıldığı genel kampanyada Irene Montero, mor olanlardan oluşan adaylığın herhangi bir etkinliğine katılmaktan kaçınırken Cumhuriyetçi liderlerin yanında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir