Podemos, Kongre’de Sánchez’in işsizlik yardımlarında reform yapılması yönündeki kararnamesini reddetmeyi değerlendiriyor

Yılın ilk genel kurulu KongredeÇarşamba günü başlayacak olan hükümet için zaman zaman karmaşık bir hal alıyor. Evet Birlikte Günlerdir Yürütme Kurulu’nun üç kararnamesini devirmekle tehdit ediyor. Pedro Sanchez bu pazar oylamaya sunulacak Olabilmek Reform isteyen kararname için oylarının garanti olmadığı konusunda uyardı işsizlik parası.

Ione Belarra liderliğindeki oluşum, hükümetin bu kuralı ortadan kaldırmaması durumunda bu kuralı reddetmeyi düşünüyor. katkı tabanının kademeli olarak azaltılması Bu yardımdan yararlanan 52 yaş üstü kişiler için emekli aylığı. Mor Parti, bu indirimin 52 yaş üstü kişilerin gelecekteki emeklilik maaşlarında bir kesinti anlamına geldiğini düşünüyor ve bunun için Yürütme’ye çağrıda bulunuyor. bu kuralı ortadan kaldırmak için.

Mor formasyondan alıntı yapılan kaynaklara göre Efe AjansPodemos, “güçlü kesintinin” sürdürülmesi durumunda karşı oy kullanmayı düşünüyor çünkü bu, mesleki kariyeri boyunca ortalama maaş alan 52 yaşındaki bir işçinin 22 yıl prim ödemesi yaptığı ve emekliliğine kadar sübvansiyon aldığı anlamına geleceği anlamına geliyor. maaşının azaldığını görecekti. ayda 162 euro (Yılda 2.268 Euro).

Podemos, bu kesintiyi reddettiğini zaten Yürütme Kurulu’na iletmiş durumda. kararnamenin üçüncü geçici hükmünde ve Coespe gibi hangi sendikaların ve emekli gruplarının daha önce uyarıda bulunduğu. Onun görüşüne göre, özellikle savunmasız bir grubun bu durumun azaldığını görmesi “kabul edilemez”. gelecekteki emekli maaşınız Gizlice kamu emeklilik sistemine ve emeklilerin satın alma gücüne olan bağlılığını yineliyor.

Çarşamba günü sunulacak reform Kongrenin onaylanması için, İşsizlik yardımını ilk altı ayda 480 avrodan 570 avroya, sonraki altı ayda ise 540 avroya çıkarmayı ve ilk 180 gün çalışmayla uyumlu hale getirmeyi planlıyor.

Daha fazla sorun

Alakalı haberler

Podemos’un konumu Hükümetin durumunu daha da karmaşık hale getiriyorJunts’un garantili oylarına da sahip değil. Eğer PSOE yakınlaşma sonrası kesimleri ya da mor olanları ikna etmekte başarısız olursa, yasama meclisindeki ilk önemli yenilgisi ve PP gibi Sánchez’in sahip olduğunu düşünenlerin pozisyonunu besleyecek çok istikrarsız istikrar dört yıllık görev süresiyle karşı karşıya kalacak.

Bu bildirim Olabilmek Bu aynı zamanda parlamento grubunun dağılmasından sonra Sumar’a bir profil oluşturmanın da yoludur. Belarra’nın oluşumu Sánchez Hükümeti’nin parlamenter istikrarı açısından belirleyici olduğu biliniyor ve bu kararnameyi bozma tehdidiyle eski ortaklarına ilk uyarıda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir