PP, af karşıtı Avrupa kampanyasını bugün Strazburg Parlamentosu’nun genel kuruluyla başlatıyor

O Avrupa Parlementosu Çarşamba öğleden sonra erken saatlerde ‘procés’ af yasasını tartışacağız. Alberto Núñez’in PP’si Feijoo Kendisi, Avrupalı ​​yetkililerin, Pedro Sánchez’in Hükümet Başkanı olarak konumunu yeniden doğrulamasına imkan veren ödeme tedbirine karşı seslerini yükselteceklerine inanıyor.

Popüler insanlar haftalar önce ne pahasına olursa olsun deneyeceklerine karar verdiler. Brüksel düşündükleri affı durdurmak anayasaya aykırı ve bu İspanya’da kuvvetler ayrılığını sona erdiriyor. Muhafazakarlar öyle sanıyor Anayasa Mahkemesi Sánchez’in, Cándido Conde-Pumpido ve üst düzey Moncloa yetkililerini (Juan Carlos Campo ve Laura Díez gibi) başkan olarak atayarak kuralı “siyasallaştırdığını” göz önünde bulundurarak, kurala yeşil ışık yakacak. Bu günlerde, Kurumsal İşler’den sorumlu sekreter yardımcısı Esteban González Pons, bu yaza kadar Avrupa Parlamentosu üyesi olarak görev yaptı ve Yürütme Başkanı’nı şöyle tanımladı: “Güneyin Orbán’ı”Macaristan Başbakanı Víktor Orbán’a atıfta bulunarak. İlkbaharda Avrupa Komisyonu, Avrupa fonlarının Macaristan’a dondurulmasına yönelik mekanizmayı devreye soktu ve bunu hukukun üstünlüğüne saygı şartına bağladı.

Vox ve Cs ile

Bu Çarşamba günkü tartışma talebine Avrupa Halk Partisi (EPP) ait olduğu grupların desteğini aldı Vatandaşlar (Avrupa’yı yenileyin) ve Vox (Avrupalı ​​Muhafazakarlar ve Reformistler Grubu). Sosyalist ve Demokratlar İttifakı, Yeşiller ve Sol ise aleyhte oy kullandı. Muhtemelen Avrupa Komisyonu, Geçen haftadan bu yana İspanya’nın af yasa teklifini inceleyen Komisyon, genel kurul toplantısının başında ilk analizini yapıyor.

Tartışmanın başlığı “İspanya’daki Hükümet anlaşmasının bir sonucu olarak hukukun üstünlüğüne yönelik tehditler“ve bu Salı günü popüler ve sosyalist milletvekillerinin basın toplantılarının önizlemesinde görülebileceği gibi, Avrupa Odası’nı küçük bir İspanyol Temsilciler Kongresi’ne dönüştürecek.

Avrupa Odası Sosyal Demokratları Başkanı MEP Iratxe García bu Salı günü yaptığı açıklamada, “İspanya’da kazanamadıklarını burada kazanmayı planlıyorlar” dedi. García, Sánchez’in vatandaşlar arasındaki “bir arada yaşamayı” geliştirmek amacıyla bir af yasasını onaylamak için birkaç İspanyol parlamento grubuyla geniş bir anlaşmaya vardığını vurguladı. “Bundan dolayı dehşete düştük Yeşiller, sol ve sosyalistler istemedi Alman Manfred “milyonlarca İspanyol sokaklarda protesto yaparken tartışmanın yapılmasına bile izin verilmiyor” diye yakınıyordu. WeberAvrupa Parlamentosu’ndaki EPP’nin başkanı. Weber, popüler partilerin İspanyol delegasyonu başkanı Dolors Montserrat ile birlikte konuşuyordu.

Alakalı haberler

Yeni Cumhurbaşkanlığı, Haber ve Cortes’le İlişkiler Bakanı Félix Bolaños, Haber Komiseri ile görüşmek üzere önümüzdeki hafta Brüksel’e gitmeyi planlıyor. Didier Reyndersve Değerler ve Şeffaflıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Vécaron;ra Jourová, af yasasının içeriğini ayrıntılarıyla anlattı.

Puigdemont konuşacak mı?

Strazburg Parlamentosu’nda pozisyonlar belirlendikten sonra farklı gruplardan milletvekilleri kendi aralarında tartışacak. Carles’ın söz alması muhtemel PuigdemontAncak herhangi bir parlamento grubuna bağlı olmadığı için konuşmasına daha az zaman ayıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir