“PP ve Vox, Sánchez’in başkan olmasını kabul etmiyor”

PSOE, bu Cumartesi günü Madrid’de katıldıkları af karşıtı gösteriye tepki gösterdi Alberto Núñez Feijoo Ve Santiago Abascal özünde ‘procés’i rafa kaldıracak yasanın yargısal olarak bir temsili temsil ettiğini ileri sürerek “mazeret” PP ve Vox için. “Sağ ve aşırı sağ bir kez daha sokaklara çıkıyor. Bir kez daha Feijóo ve Abascal bir araya geldiler ama affı protesto etmek için değil, tam olarak asimile olmadıkları için. sosyal çoğunluk Bu ülkenin ilerici bir hükümeti var. Derio’da (Bizkaia) “Sánchez’in bu ülkenin yasal, meşru ve demokratik başkanı olduğunu kabul etmiyorlar” dedi. Patxi Lopez, Milletvekilleri Kongresi’nde sosyalistlerin sözcüsü.

López, Plaza de Cibeles’teki çağrıyı daha geniş bir bağlama yerleştirdi: genellikle protestolara yol açan protestolar bağlamı. şiddet, Olaylar iki haftadır Madrid’in Ferraz Caddesi’ndeki PSOE genel merkezinin önünde ve ayrıca hakaret ve saldırılar Son günlerde pek çok parti liderinin acı çektiğini söyleyebiliriz. Ona göre PP, görüşlerini ifade etmesi birkaç gün sürdü. cümle bu seferberliklere şunu gösteriyor: “sessizlik” bu “suç ortağı ve küçümseyicidir” ve yol açabilir “Faşizmle suç ortaklığı.”

“Nazi sembolleri”

Alakalı haberler

“Bu gösterilerde başka şeyler de görüyoruz: Nazi ve faşist sembollerini doğrudan gördük. Eaglet ile İspanyol bayrağı. Anayasaya, Monarşiye, Polise karşı çığlıklar duyduk. Hakarete uğrayan yalnızca sosyalist liderler değil. Onlara dilek verildi ölümdiye devam etti.

“Sağ tarafta şiddetli bir sessizlik var. Olamaz ne küçümseyici ne de tarafsız bu tür eylemlerle. Her demokratın faşizme yakın bu tutumları, şiddet eylemlerini ve saldırıları kınaması gerekir. tehditler ve saldırılar sosyalist liderler ve militanlar acı çekiyor. PP’nin sessizliğini görüyoruz. Emekli subaylar yasal olarak seçilmiş başkana karşı ayaklanma çağrısı yapmak için ortaya çıktığında PP liderlerinin görmezden gelmesi nasıl mümkün olabiliyor? Bu bir darbedir. López, “Küçümsemenin sonunda suç ortağı olur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir