PRENSES LEONOR | Prenses Leonor 18 yaşına giriyor: 18 fotoğrafla tahtın varisinin hayatına dair bir tur

Bu Salı, 31 Ekim, prenses Leonor de Borbón ve Ortiz Hayatının şüphesiz en unutulmazı olan şeye son dokunuşu yaparak reşit oluyor. Yalnızca kişisel düzeyde, 18 yaşına gelip yetişkinliğe girmenin ne anlama geldiği açısından değil, aynı zamanda rolünüz açısından da Tahtın varisi. Son haftalarda kendisini çeşitli vesilelerle kamuoyunun incelemesine maruz bırakan (ve her şey açık bir şekilde ortaya çıkan) ilgili olaylarla dolu bir gündemi vardı.

Alakalı haberler

Arkasında bayrak yemini7’sinde, Zaragoza Askeri Akademisi’nden diğer meslektaşlarıyla birlikte, Columbus Day, askeri geçit törenine Ordu Harbiyeli bayanın gala üniformasıyla katıldı ve daha sonra Felipe VI ve Letizia ile birlikte çıkış yaptı. Kraliyet Sarayı’nın Taht Odası’nda el öpmek. Anne ve babası onun konuşmasını gurur ve duyguyla takip etti. Asturas Prensesi Ödülleri20’sinde, Oviedo’daki Campoamor Tiyatrosu’nda Asturias’taki yolculuğuna, Galler’de eğitim gördüğü Galler’den gelen kız kardeşi Sofía’nın da eşlik etmesi ve Örnek Kasaba ödülünün takdimi.

Leonor, doğum günüyle aynı günde Cortes huzurunda Anayasa’ya yemin ederimTıpkı babasının 1986’da ve Kraliyet Sarayı’nda yaptığı gibi, Hükümet de Charles III Nişanı’nı empoze etmek. Planlanmış bir El Pardo’da özel aile partisiNeresi Leonor, büyükbabası Juan Carlos I ile yeniden bir araya gelecekEmeritus’un Abu Dabi’ye gittiği üç yıldır gerçekleşmeyen bir sahne. Ayrıca teyzeleri, küçük çocuklar Elena ve Cristina ve prensesin son yıllarda neredeyse hiç birlikte olmadığı kuzenleri de olacak.


Dönemin Asturias prensleri Felipe de Borbón ile eski gazeteci Letizia Ortiz’in ilk çocukları, saat 01.46’da dünyaya geldi. 31 Ekim 2005, Madrid’deki Ruber Internacional Hastanesi’nde. 3,54 gram ağırlığında ve 47 santimetre uzunluğundaydı ve ebeveynleri onu yedi gün sonra kliniğin önünde medyaya tanıttı. Bunu açıkladılar Adı Leonor olacaktı, çünkü “birçok tarihi bağı var ve biz onu sevdik.”.


Sofya, kız kardeş ve sırdaş

Biri kraliçe olmaya hazırlanırken diğeri olmasa da bu durum onları uzaklaştırmaz. Kız kardeşler çok yakınlar, harikalar arkadaşlar, suç ortakları ve yoldaşlar. Şu anda Galler’de lise okuyan Felipe ve Letizia çiftinin ikinci kızları, 4 Mayıs 2007’de Leonor’la aynı tıp merkezinde dünyaya geldi. Ona babaannesinin adını taşıyan Sofia adını verdiler.


Giyinmiş Aravaca’daki (Madrid) Santa María de los Rosales okulunun üniforması, pembe sırt çantasıyla ve kulaktan kulağa bir gülümsemeyle, Eylül 2008’de Leonor okul yıllarına başladı. Evinin kapısında anne ve babasıyla el ele gazetecileri “bugün liseye başlıyorum” diyerek karşıladı.


Tüm ailenin fotoğraflarına ek olarak Palma Körfezi’ndeki katedral ve Denizcilik Kulübüprensler bu fırsattan yararlandı ‘resmi tatil adada kültürel etkinliklere katılmak için. Bu durumda, dörtlü, Ağustos 2009’da USP Fundación Alex tarafından düzenlenen bir konserin tadını çıkardılar. Çocukken her zamanki gibi kızlar birbirine uygun giyindiler.


Güney Afrika’da Dünya Kupası kutlanıyor

Bebekler Leonor ve Sofia dikkatleri üzerine çekti Kızıl Vicente del Bosque. En azından, bu başarının tarihi anını haber yapan dedikodu basınının kapaklarında. Güney Afrika Dünya Kupası12 Temmuz 2010’da Dünya Kupası’ndaki kızların görüntüleri ve tabii ki kaleci Iker Casillas ile muhabir Sara Carbonero arasındaki ünlü öpücük.


Emeritus kralların bu görüntüsü, onlarla birlikte üç çocuğu ve tüm torunları Tüm ailenin bir arada poz verdiği son fotoğraflardan biri. İçindeydi Miguel Urdangarin’in cemaati (Infanta Cristina’nın bebek oğlu), Mayıs 2011’in sonunda La Zarzuela Sarayı’nın bahçelerinde düzenlendi.


Kraliçe eşi olmadan iki yıl önce, Letizia ağırlandı vesilesiyle hazırladığı bir raporla 40. yıl dönümü. Cristina García Rodero’nun raporuna göre aile, saray bahçelerinde güneşli bir günün tadını çıkarırken son derece rahatlamış görünüyor. Leonor, babasının kolunda giderek daha fazla işgal edeceği bir pozisyon.


Kayak yapmak gibi, Yelken, Bourbonların en sevdiği sporlardan biridir. Geleneği, onu önce San Sebastián’da, sonra da Santander’de keşfeden Alfonso XIII’e kadar uzanıyor. Ancak onların torunları bunu Palma de Mallorca’da öğrenmeye ve uygulamaya devam ediyor. Bu resimde Juan Carlos ve Sofía’nın tüm torunları var Ağustos 2013’te Palma de Mallorca’daki Cala Nova yelken okulunda poz veriyorlar.


Juan Carlos, 39 yıllık saltanattan sonra tahtını oğluna bıraktı. 19 Haziran 2014’te VI. Felipe kral ilan edildi ve ilk doğan kızı kral oldu. Asturias prensesi. Fotoğrafı İspanyol kraliyetinin değiştirilmesi Olay aynı gün Kraliyet Sarayı’nın merkezi balkonunda meydana geldi. Leonor uzun ve yoğun günü o kadar çok el sallamaktan bitkin bir şekilde bitirdi ki.


Leonor, 9 yaşındayken okulunda ilk cemaatini aldı. Sade töreninde tipik beyaz elbise yerine okulunda adet olan okul üniformasını giydi; kızlar: gri pilili etek ve çizgili kravatlı, okul armalı lacivert ceket, mavi kazak ve siyah ayakkabılar. Saçlarını iki yandan at kuyruğu yaparak toplamıştı.


Alético de Madrid kutusunda

Babası gibi prensesin de olduğu söyleniyor Leonor, Atlético de Madrid’i (ve Sofia’yı da Real Madrid’i) arzuluyor. Mirasçı, 10 yaşındayken ilk kez bir spor etkinliğinde onur kürsüsüne çıktı: İspanya’nın başkentinin kırmızı-beyazlı takımı ile Bayern Münih arasındaki Şampiyonlar Ligi yarı final maçındaydı. Yatak kulübü başkanının yanına oturdu. Enrique Cerezo.


Tek başına ilk resmi portre

Vesilesiyle 12. doğum günü Asturias Prensesi’nin Kral Majesteleri Hanesi, Leonor’un ilk resmi portresini web sitesinde yayınladı. Yalnız, birlikte Carolina Herrera’nın kırmızı elbisesi Mirasçı, Kolomb Günü’nde giydiği elbiseyi Madrid Kraliyet Sarayı’nın balkonunda poz veriyor.


“Ben senin babanım ve sana tamamen güveniyorum.” O gün Felipe VI 50 yaşına ulaştı Ayrıca Leonor’a, kendisinin de bulunduğu Kraliyet Sarayı’nda düzenlenen ciddi bir törenle Altın Post nişanını empoze etti. kahraman olarak ilk resmi hareket. Geçmişi 1429 yılına kadar uzanan İspanyol Kraliyetinin en yüksek ayrıcalığı kendisine şu sözlerle verilmiştir: “Anayasa tarafından sürekli olarak yönlendirileceksin ve İspanya’ya alçakgönüllülükle hizmet edeceksin ve tüm endişeleri, sevinçleri, arzuları ve istekleri yerine getireceksin. İspanyol halkının duyguları size ait.” .


13 yaşına girer girmez ilk solo konuşmasını Madrid’deki Cervantes Enstitüsü’nde Anayasa’nın ilk maddesini okuyarak yaptı. Ve ben 14 yaşına girmek üzereyken bu filmin de prömiyeri yapıldı 2019 Asturias Prensesi Ödül töreninde konuşma yapıyor. Törenin kazananları ve konukları önünde beş dakika boyunca soğukkanlılık ve dinginlikle konuştu: “Benim evimde, İspanya ve Asturias kelimeleri her zaman tarihin onları birleştirdiği aynı güçle birleşiyor. Ben de bunu böyle hissediyorum. kalp” dedi.


kovid pandemisi 2020 yılında hayatımızı değiştirdik. hijyenik maske ve hidroalkolik jel. Prenses Leonor kursa eylül ayında zorunlu maske ve okul öğretmenlerinin ateş ölçümleriyle başladı. Pek çok eğitim merkezinde olduğu gibi, başladıktan birkaç gün sonra bir sınıf arkadaşının testi pozitif çıktı ve tüm sınıf kendini karantinaya almak zorunda kaldı.


‘Hogwarts’ta lisans derecesi

Leonor kulaktan kulağa bir gülümsemeyle bahçede poz verdi. UWC Atlantic College’ın evi olan San Donato Kalesi16 yaşından itibaren katıldığı Galler’de Uluslararası Bakalorya. Kampüsün bulunduğu pitoresk 12. yüzyıl inşaatındaki mirasçının görüntüleri, birçok İnternet kullanıcısının burayı Harry Potter destanındaki ünlü Hogwarts ile karşılaştırmasına neden oldu. Şu anda orada okuyan kız kardeşi Sofia.


Campoamor Tiyatrosu’nda Randevu

2022’de mirasçı Birleşik Krallık’tan seyahat etti Asturias Prensesi Ödülleri’ne başkanlık etmek. “Biz gençler, mevcut durumun kolay olmadığının, dünyanın değiştiğinin ve değişmeye devam ettiğinin, ilerlemenin en iyi yolunun bilgi heyecanını korumak, kendimizi sorumluluk ve çaba kapasitesiyle donatmak, onlardan ders çıkarmak olduğunun bilincindeyiz. işlerini kusursuz bir şekilde, çoğu zaman sessizce yapanları bilirim” yorumunu yaptı. Tıpkı babasının 1986’da reşit olduğunda yaptığı gibi, 2024’ten itibaren prensesin bu galayı tek başına yönetmesi bekleniyor..


Çok konuşulan ‘el öpücüğ’

Reşit olma yaşına ulaşmadan birkaç gün önce, Leonor, Ulusal Tatilin ‘besamamanos’unda çıkış yaptı Ordunun gala üniformasını giymiş, resepsiyondaki 2.000’den fazla konuğu tek tek selamlıyor, aralarında Zaragoza Askeri Akademisi’ndeki birkaç meslektaşının da bulunduğu ve gülümsüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir