PSC, Aragones’in referandum talebini ERC-Junts mücadelesine bağlıyor

Mümkün olduğunca izole edin yatırım müzakereleri Yasama meclisinin son aşamasında Hükümetin gidişatını belirlemek için kağıt üzerinde tasarlanan bir tartışmanın. PSC, bu Çarşamba günü ‘başkan’a verdiği yanıtta ifade edebilmek için bu slogana sadık kaldı Pere Aragones yapabileceğinin farkında olmasına rağmen muhalefetteki liderliği ve alternatif olma mesleği sıkın ama boğulmayın sırasında Pedro Sanchez Junts’un yanı sıra ERC’nin de oylarına ihtiyacı var. Eğer ‘başkan’ şimdi PSOE’ye koyduğu koşulları ikiye katlıyorsa, sosyalistlerin gözünde bu onun sayesindedir. Junts’la “rekabet”Bu yüzden Salvador Illa Referandum için temellerin oluşturulması talebiyle elbiselerini yırtmayacak, seçim istemeyecek ve istemeyecek; bunun yerine Hükümete atfettiği yalnızlığın ve işleyişsizliğin derinliklerine inecek.

“Yatırım o kadar anlamlı ve hassas ki, bunlar madalya kazanmak için yarışıyor Geçen yıl kendisini tamamen uzaklaştıran PSC’den kaynaklar, mekanlar arasındaki rekabet ve göğüs gösterme nedeniyle bizimle anlaşamıyor” diyor. netlik anlaşması Aragones’in şampiyonları. Sosyalistler için ERC’nin reklamını yapmasına izin verin belge değişimi Af konusunda ya da daha pahalı hale gelip gelmeyeceği konusunda şu anda sözlü olarak Sánchez’e verdiği destek, PSOE-Sumar Hükümeti’nin devamlılığını kolaylaştırmaya yönelik gerçek istekliliğinden ziyade, Junts’la mücadelesinden kaynaklanan jestlerin bir sonucudur.

Grubun sözcüsü, Alicia Romero, bağımsızlık hareketinin Kongre’de kararlı olmasına rağmen sandıklarda sert bir düzeltme aldığını hatırlatarak, referandum için temellerin belirlenmesi talebini zaten açıkça reddetti. Ve Pallars Caddesi’nin kubbesinde devam ediyorlar takdir yetkisi vermek“Söylemekten çok yapmak”, PP liderinin görevinin başarısızlıkla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını görmek için bekliyor. Alberto Núñez FeijooSánchez onlara bağımsızlık hareketiyle diyaloğa da müdahale etmeleri talimatını veriyor.

Af oylaması

Ancak eğer sosyalistler bu tartışmada bir şeyden de kaçınmaya çalışıyorlarsa, o da biraz nasırın üzerine bas bu da atamayla ilgili müzakerelerin ters gitmesine neden olur, dolayısıyla Illa’nın çabaları arasında bir denge kurmaktır. ‘Başkan’ ile sert tonBir sonraki Katalan seçimlerinde koltuğundan almayı arzuladığı kişi ve “Uzatılmış el” Bu zaten onun Parlamentodaki ‘modus operandi’sinin bir parçası.

“Elimizde harika bir fırsat var ve Bunu raydan çıkaracak hiçbir şey yapmayacağız.Bu nedenle 33 PSC milletvekilinin bu Salı günü yaptığı toplantıda, bağımsızcıların sunmayı planladığı karar tekliflerinde Cuma günü neye oy vereceklerini bile tartışmadılar. af talebinde bulunmak. Metinleri ve önerilerinin nasıl bir araya getirildiğini görene kadar bu konuda benim ağzım olduğunu söylemeyecekler.

2024 bütçeleri

Muhalefet liderinin konuşmasında da bazı şeyler olacak bütçelere referans. Hem üzerinde anlaşmaya varılan hem de onun uygun hızda infaz edilmediğini düşündüğü olanlar ve Aragones’in 2024 yılına kadar onaylamak istediğini söylediği ve bunun için açık bir yola sahip olmak anlamına geldiği düşünülenler. yasama organını tüketmek Şubat 2025’e kadar. Doğrudan destek teklifi olmayacak –“Bunu isteyecekler” diyorlar– ancak diyalog kurma isteği ve konuyla ilgili bazı notlar ortaya çıkacak. “fazla harcama” Bunu Sağlık Bakanlığı gibi bazı ‘departmanlarda’ tespit ettiklerini iddia ediyorlar.

Alakalı haberler

Bir yıl öncesinden farklı olarak, ERC bir anlaşmayı incelemeyi reddetti Illa’nın partisinin hesapları onaylamasıyla birlikte sosyalistler, ekonomik alanda Hükümet ile diyaloglarını normalleştirdiler ve Palau’da onları ilk andan itibaren olası ortaklar arasına dahil ettiler. Elbette muhalefet liderleri tazminat isteyecekleri konusunda şimdiden bir kez daha uyarıda bulunuyor. Ufukta Barselona’nın bütçeleri görünüyor –Jaume Collboni Aynı zamanda, göreve başlaması halinde Sánchez’in yüzleşmek zorunda kalacağı gibi bir azınlıkta da ülkeyi yönetiyor.

Şimdilik PSC, cevabında yönetim alanında Hükümetle ve bir konuşma yapmakla suçlanan Generalitat başkanıyla arasındaki zıtlığı arayacak. “pek mütevazi değil” hem Junts’un yürütmeden ayrılmasından bir yıl sonra yönetimde yaşadığı zayıflık hem de ERC’nin ne pahasına olursa olsun geri almaya çalıştığı Kongre’deki kilit rolü kaybetmesi nedeniyle içinde bulunduğu koşullar dikkate alındığında. Sosyalistler, kollarının altında esas olarak somutluk alanına giren öneriler taşıyacaklar. sosyal ve ekonomik alan Kendi yönetiminin amiral gemisi sayılabilecek bir başarısı olmadığını düşündükleri bir ‘başkan’la karşı karşıyayız. “Biz olacağız Vatandaşın beklentilerine cevap vereceğiz“diye devam ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir