PSPV, olağanüstü kongreye çağrı yapacak olan yöneticiyi erteledi

O PSPV Olağanüstü kongre tarihinin belirlenmesinin beklendiği yönetim toplantısını önümüzdeki 8 Ocak Pazartesi günü erteleme kararı aldı. Valensiyalı sosyalistler önümüzdeki Pazartesi günü toplanmayı ve olağanüstü kongrenin ne zaman ve nerede yapılacağını belirten bir Ulusal Komite çağrısını onaylamayı planladılar. Ximo Puig partinin başında. Ancak yönetim “takvimi ayarlamayı ve anlaşmaya varmayı” erteledi.

Cadena SER tarafından bildirildiği ve Valensiya yönetiminin kaynaklarının da doğruladığı üzere, PSPV yönetimi, ne zaman olacağını belirtmese de, nihai atamayı birkaç gün ertelemeye karar verdi. Aynı kaynaklara göre bunun önümüzdeki haftanın başında olması bekleniyor. 15 Ocakancak gün boyunca kapalı değil.

Alakalı haberler

Bu erteleme hem “takvimi ayarlamak” hem de bir sonraki Galiçya seçimlerinin yapılması çağrısından etkilenen “takvimi ayarlamak” anlamına gelecek. 18 Şubat; Partinin farklı hassasiyetleri arasında “anlaşma arayışına” gelince. Liderliğin amacı, ön seçimleri önleyen birleşik bir adaylığa ulaşmaktır. Bu yöneticinin ertelenmesi müzakere için daha fazla alan sağlayacaktır.

Yönetim kaynakları, yürütmeyi erteleme kararının bizzat Valensiya federasyonundan ve PSOE’nin federal liderliği Ferraz’ın desteğinden geldiğini söylüyor. Bu gecikme, 2024 yılının ilk çeyreğinde yapılacak olağanüstü kongreye ilişkin ilk planları etkileyebilir. En çok güç kazanan tarih ise 2024 yılı oldu. 24 ve 25 ŞubatGaliçya’dakilerden bir hafta sonra. Bu erteleme, Magdalena ve Fallas festivalleri nedeniyle çalışılmayan bir ay olan Mart ayından önce kutlama yapmayı zorlaştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir