Puigdemont, hakimlerle yüzleşmesinin ardından Nogueras’a yönelik “saldırıları” kınadı

Generalitat’ın eski başkanı Carles Puigdemont yönelik ‘saldırıları’ eleştirdi Junt’un Kongre’deki sözcüsü, Miriam Noguerasbunların “bir semptom daha olduğunu belirten bir semptom” olduğunu düşünüyor. sistem yenildi“. “İspanya’da yapamazsınız hakimleri sorgulaherkesin yanılmaz ışık varlıkları olduğunu bilir, ancak siz bunları şöyle nitelendirebilirsiniz: orospu Katalan bir milletvekiline ve hiçbir şey olmuyor” dedi eski başkan.

Puigdemont’un internet sitesindeki profili aracılığıyla yaptığı bu açıklamalar sosyal ağ (eski adıyla Twitter), ‘Vozpópuli’ gazetesinde yer alan ‘Míriam Nogueras, doberman Puigdemont’un. Ve Nogueras’ın yargılanması gereken “karanlık” ve “ahlaksız” insanları tanımlamasının ardından ortaya çıkıyorlar. Yüksek Mahkeme ve Anayasa Mahkemesi hakimleri, Geçen Salı günü genel kurulda af kanunu ele alındı.

Alakalı haberler

A “Yargıtay eski başkanına Meclis’te kişisel saldırı (Carlos Lesmes)Oda başkanına (Manuel Marchena) ve mahkemenin iki hakimi” (Pablo Llarena ve Carmen Lamela) “benzeri görülmemiş bir şey” ve şuna karşılık gelmiyor kuvvetler ayrılığının asgari gereklilikleri Hukukun üstünlüğü ilkesi gereği”, Yüksek Mahkeme başkanının da kınadığı gibi, Francisco Marín Castán.

Yapılan yüzleşme Geçen Çarşamba günü yapılması planlanan toplantıyı havaya uçurmak Marin Castan ve Cumhurbaşkanlığı, Haber ve Cortes ile İlişkiler Bakanı Félix Bolaños. Söz konusu atıf nedeniyle ilişkilerin oldukça gergin olduğu bir dönemde Hükümet ile yüksek mahkeme arasında ilk olacak görüşme ‘hukuk’ (siyasi muhaliflere karşı asılsız adli zulüm) PSOE ile Junts arasında imzalanan anlaşmaya dahil af kanununun işlemeye başlaması ise ertelendi Salı 19tarih Marín Castán y Bolaños tarafından bir telefon görüşmesinin ardından kararlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir