Salvador Illa başkan olmak için 20.000 kilometre yol kat etti

Şubat 2021’de ne zaman Salvador Illa Katalan seçimlerini aday olmanın darbe etkisiyle kazandı. Michael Iceta Son anda sağa sola bakınca kendisine yardım edecek kimsenin olmadığını fark etti. bir hükümet üzerinde anlaşmak. Hem ERC hem de Junts, aralarındaki köklü düşmanlığa rağmen “155 kişiliklerin” vetosunu sürdürdü. Ve şu sonuca vardı ki, eğer PSC bir gün muhalefetten çıkmak istiyorsa, kendisini baştan aşağı bu mücadeleye adamak zorunda kalacaktı. blokları kır Parlamentonun ötesinde, belediye belediye, ‘rerepaís’de ‘procés’in en yoğun olduğu yıllarda kaybedilen varlığın yeniden kazanılmasına ek olarak.

Böylece, başkan olma kapasitesi olmayan bir galip rolünden yeni çıkan Illa, siyasi hedefini bir şeye dönüştürmek için yola çıktı. uzun mesafe yarışı Hafta içi belirli saatlerde maraton antrenmanı yapan kişinin disipliniyle aynı. Sonuçta eğer direnç ve azim İşler ilerledikçe bu yolculuk, kendisini ABD Hükümeti’nin ‘süper bakanı’ olarak tasarladığı benzersiz bir küresel salgını yönettiği yıldan daha çalkantılı olamazdı. Pedro Sanchez. Üç yıl sonra bu stratejinin dengesi 20.170 kilometre ekler Parti hesaplamalarına göre Katalonya genelinde turlar 186 lokasyonda 437 ziyarete dağıtıldı.

Son sürat

En fazla kalır, Katalan seçimlerine bir yıl kaldı ve PSC son sprint için hazırlanıyor Mart ayındaki kongre bu, partinin son üç yılda yükselen çizgisine pastanın kremasını koymak için başlangıç ​​sinyali olacak. Aynı zamanda belediye seçimlerinde ve genel seçimlerde en çok oy alan isimdi ve sandıklardaki gücü, Sánchez’in Moncloa’da neden devam ettiğini büyük ölçüde açıklıyor, ancak Generalitat’ın hedefi, bekleyen büyük hedef. “Kazanırsa ve yine yönetemese, o zaman evet, bir kriz açılacak deneyimli bir sosyalist lidere dikkat çekiyor. Ancak bu, Pallars Caddesi liderliğinin tüm yönleriyle düşünmediği bir senaryo. lehine anketler ellerinde ve iki büyük bağımsızlık partisinin ilişkileri kopmuş durumda ve artık Katalan sosyalistleriyle ittifak kurma konusunda veto hakkı yok.

Görünür hale gelmek için oyulmuş yol Pere Aragonès Hükümetine “alternatif” bir yıldan fazla bir süredir var olan, azınlıkta olanlar bunun etkili olduğunu düşünüyorlar, hatta af kanunu Seçmenlerini heyecanlandırmıyor. Haziran 2021’de PSC, ‘Alternatif hükümet’Generalitat’ın eylemlerini denetlemek ve aynı zamanda Parlamento’da gündemi belirlemeye çalışmak ve bu görev süresi sona erdiğinde sıranın kendilerine geldiğini iddia etmek için tasarlanmış bir girişim.

‘Alternatif hükümet’ stratejisi

Kaçınılmaz olarak koşullanan bir muhalefet formülü. Sánchez’in sahip olduğu bağımlılık ERC’nin Kongre’deki oylarının oranı bu yüzden Illa sürekli olarak sert eleştiri ile Aragonès’e ulaşmak arasında denge kuruyor. Parlamentodaki müdahaleleri arasında değişmektedir. “yetersizlik”e dikkat çekmek Cumhuriyetçilerin yönetmesi ve destek sunması; bela gibi davranmakla seçim istemediğini iddia etmek arasında “sorumluluk için”.

Pazartesi günkü yürütmenin toplantılarına ek olarak ‘Alternatif Hükümet’in bu toplantıları sürekli gündemde kaldı –60’tan fazla ilgili basın toplantıları ve iç belgeleriyle – kendi çıkarları pahasına Executiu’yu aşındırmayı amaçlıyorlar Kuraklık gibi kriz yönetimieğitim veya sağlık ve tartışmaları canlandırmak Prat havaalanının genişletilmesi veya Hard Rock ve Ronda Nord gibi altyapıların genişletilmesi gibi ‘süreçlerin’ on yılı boyunca hareketsiz kalan bunlar. Bunların hepsi ERC’den rahatsız ve sosyalistler vidaları sıkmak ve örneğin bütçelerin onaylanmasının hızını belirlemek için onları sıkıştırıyor.

Dışa aktarılan bir tarif

Alakalı haberler

Her ne kadar Hükümet bu “hayali” yöneticiyle dalga geçse de (hükümetin denetimi sektörel olsun diye alternatif konseyler bile dağıttı), PSC planın bir etkisi olduğunu düşünüyor ve medyadaki etkisini pekiştirmeyi başarıyor. noktasına kadar ihracat diğer özerk topluluklardan sosyalistlere Juan Espadas Endülüs’tePopüler başkana karşı zemin kazanmak için Katalan tarifini kopyalayan Juanma MorenoSalt çoğunluk ile yönetiyor.

Illa’nın partisi yeni yılı şu şekilde öngörüyor: “yoğun”. Aslında başlangıç ​​zaten ıstırapla yüksek gerilimdi Junts ile PSOE müzakeresi Kongre’de kuyruklar getirecek tavizler, afların işlenmesi ve eyalet ve Katalan bütçelerinin onaylanması. PSC, ‘procés’in nedenlerinin aklanması aşağıdaki gibi rakamların geri dönüşü anlamına gelse bile, herhangi bir fırtına karşısında kamış gibi hesaplıyor. Carles Puigdemont Her ne kadar parti içerisinde bu olası senaryodan şüphe duyanlar olsa da seçim kurulunda. Ancak Illa, “Kaza yapmak istemeyen taksi şoförü olmamalıdır” düsturuyla dolaşmaktadır. Yani hedefe ulaşmak için yapmamız gerekenler risk almak ve kilometre eklemeye devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir