Sánchez, aşırı sağın “nefret ve korku virüsüne” karşı Avrupa birliği çağrısında bulundu

“İlerleyen” bir Avrupa ile “korku ve nefretin egemen olduğu” bir Avrupa arasında karar verin. Hükümet Başkanına göre, Pedro Sanchezönümüzdeki dönemde ortaya çıkacak ikilem bu avrupa seçimleri, gelecek yılın 9 Haziran’ında yapılması planlanıyor. Bu o zamandan beri ifade ediliyor Berlinkatıldığı etkinlikte SPD kongresi. Oradan, şansölyeyle görüştükten sonra Olaf Scholztüm Avrupa sosyal demokrasisinin birliğini isteme fırsatını değerlendirdi en sağdakini durdur.

Yaklaşık 600 katılımcının önünde Sánchez, PP ve Vox’a atıfta bulunarak “düşmanı yendikten” sonra İspanya’da yakın zamanda “ilerici” bir Hükümet kurulmasıyla övündü. 23 Temmuz’daki seçimler. “İspanya’da geçmişe hayır dedik ve evet, ilerlemeye, geleceğe, ilerlemeye yönelik iradeye doğru ilerlemeye,” diye vurguladı, bir sonraki seçimleri “nefret ve korku virüsüne direnebileceğimizi göstermek için çok önemli bir şey yerleştirdi. sağ ve aşırı sağ.

Ayrıca, beri AlmanyaSánchez, her zaman “statükoyu” korumaya çalıştığını garanti eden geleneksel sağ ile aşırı sağın gerisinde kaldığını ve “geçmişe dönüş” arayışında olduğunu düşündüğü mevcut geveze partiler arasında bir ayrım yapmak istedi. “, bir şey ne olabilir sence?demokrasi için öldürücü“.

“Yol ayrımında, diğerleri teslim olurken biz ilkelerimizi savunacağız. Direnemeyenlerin firar etmesi nedeniyle bunu tek başımıza yapmak zorunda kalsak bile sorumluluğu üstlenmek zorundayız” dedi ve “boyun eğmemeyi” de istedi. melankoliye.” ya da “kendinizi ataletin sürüklemesine izin verin.”

“Bunu gördük Amerika Birleşik DevletleriAyrıca Brezilya ve şimdi içeride ArjantinSánchez, “Biz de bunun Avrupa’da tanıklarıyız” uyarısında bulundu. Bu nedenle, yaklaşan Avrupa Parlamentosu seçimleri göz önüne alındığında, “kayıplar için mücadeleden” vazgeçilmemesini istedi ve sosyal demokrat “ilkelere” başvurdu. ” önce “ikilem“Bunun ‘bütünleşme’ ve ‘demokrasi’ Avrupa’sı ile ‘1930’lara parçalanmış ve korkunun hakimiyetinde dönmek isteyen’ Avrupa arasında olacağını düşünüyor.

Almanya’da ve bir bütün olarak Avrupa’da aşırı sağın ilerleyişi göz önüne alındığında, “Sizin davanız bizim davamızdır, sizin başarınız bizim başarımız olacaktır” diye güvence verdi. Başkan ayrıca Alman sosyalistlerine İspanya’da “demokrasinin sağlamlaşması” için sağladıkları “yardım”dan dolayı teşekkür etme fırsatını değerlendirdi ve “en karanlık anlarda” İspanyol toplumunun “yanında” olduklarına dair güvence verdi.

Scholz’la görüşme

Gezi, SPD kongresine yaptığı müdahalenin ötesinde, Sánchez’e Almanya Başbakanı ile ikili bir görüşme de kazandırdı. Olaf Scholzson bölümüyle aynı zamana denk geliyor Avrupa Birliği Konseyi İspanya başkanlığı 31 Aralık’ta sona erecek.

Alakalı haberler

Toplantı, iki liderin aralarında Avrupa’nın şu anda masada olan bazı konularını ele almasına olanak tanıdı. vergi kurallarında reform ya da Göç ve İltica Paktı -Moncloa’nın haberine göre- Hükümetin hayati gördüğü ve İspanya başkanlığının bu son günlerinde “nihai bir hızlanma” sağlayacağını garanti ettiği iki konu. 30 dakika süren toplantıda Ukrayna ve Gazze’deki çatışmaların durumu da ele alındı.

AB Konseyi’nin bir sonraki toplantısı önümüzdeki Salı günü yapılacak ve dördüncü kez bu konunun ele alınması bekleniyor. Katalanca, Galiçyaca ve Bask dilinin resmi statüsüAvrupa Komisyonu önlemin ekonomik maliyetini (yılda yaklaşık 132 milyon avro) zaten hesapladıktan sonra. Bu, bugüne kadar yirmi yedi ülke arasında en çok şüphe uyandıran konulardan biri oldu; ancak bunun pratik ve bürokratik düzeyi nasıl etkileyeceği ve diğer Avrupa dilleri için emsal oluşturabileceği konusunda da endişeler var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir