“Sánchez ile Feijóo arasındaki görüşmenin yurtdışında arabulucularla yapılıp yapılmayacağını bilmiyoruz”

PP’nin genel sekreteri Cuca Gamarra, bu perşembe günü gösterdi Halk Partisi’nin bu konudaki bilgisizliği Hükümet Başkanı Pedro Sánchez’in katıldığı toplantı, Muhalefet lideri Alberto Núñez Feijóo ile birlikte kalmayı planlıyor. Gamarra, “Bağımsızlarınki gibi bir diyalog masasına ihtiyacımız yok” dedi.

Gamarra, Mali ve Mali Politika Konseyi’nin çok taraflılığını savundu ve şu uyarıda bulundu: “Bu çerçeveye ilişkin anlaşmaların onaylanmasının ne öncesinde ne de sonrasında bağımsızcıların isteğine bırakılmasına izin vermeyeceğiz.”

Cuca Gamarra bu perşembe günü Zaragoza’da Aragon Halk Partisi’nin Yönetim Kurulu sırasında bir konuşma yaptı. Alberto Núñez Feijóo başkanlığındaki partinin genel sekreteri, Pedro Sánchez’in muhalefet lideriyle yapmayı planladığı toplantı konusunda Halk Partisi’nin bilgi eksikliğini gösterdi. Gamarra, “Bağımsızlarınki gibi bir diyalog masasına ihtiyacımız yok” dedi.

PP Aragon Yönetim Komitesi toplantısına başkanlık etmeden önce Gamarra, Konsey’in “bölgesel finansman modelini tartışmak için uygun organ olduğuna” dikkat çekti ve O PP kendisini “tedarik etmeye” uygun olmayacak. “Ne masalar ne de arabulucular ve tabii ki İspanyol topraklarında.”

“Çok taraflılığın güvence altına alındığı, Mali ve Mali Politika Konseyi çerçevesinde olması gerekiyor. İspanyollar arasındaki eşitliğe saygı gösterilerek bölgesel finansman modeli müzakere edildiGamarra sözlerine şöyle devam etti: PP, İspanya Hükümeti Başkanı Pedro Sánchez’in iktidarda kalmaya devam etmesine ve özerk topluluklara ayrıcalıklar ve ayrıcalıklar sağlamasına izin vermeyeceğini ekledi. bağımsızcılar”.

Odada bir fil

Özerk hükümetin ve PP Aragon’un başkanı Jorge Azcón, İspanya Hükümeti’nin önümüzdeki hafta Pazartesi günü bir çağrıda bulunmasını eleştirdi.Konsey toplantısında “odanın ortasındaki fili unutmak”.

Şöyle açıkladı: “Bütün özerk toplulukların Bütçeleri yolunda gittiğinde, Konsey toplulukların Bütçelerinin nasıl yapılacağı hakkında konuşmak için toplanır ve bölgesel finansmanı ve Katalan bağımsızcılara vermek istedikleri borcun affedilmesini unutur ve Sánchez’in diğer ortaklarına”.

“PP’nin Faydaların vatandaşlar için olması gerektiğini savunacak ve Sánchez’in başkan olması için oy kullanma hakkına sahip oldukları için diğerlerine göre ayrıcalıklara sahip olan bir siyasi kast olamaz.”

Azcón, “Pastanın çoğunu Sánchez’in genel çıkarlarını değil, siyasi çıkarlarını düşünerek almak istiyorlar” dedi ve şunu ileri sürdü: “Yapacağımız şey vatandaşların çıkarlarını savunmak.”

Alakalı haberler

Pedro Sánchez Hükümeti’nin, AB tarafından 2024 için izin verilen yüzde 3’lük açığın yüzde 2,9’unun Genel Devlet İdaresi için ve 0,1’inin özerk topluluklar için olmasını istediğinden şikayetçi oldu; temel kamu hizmetlerini sağlayanların topluluklar olduğunu gözlemledi. sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlerden oluşmaktadır.

sözlerini şöyle tamamladı:”PSOE eşitlikten bahsetmeye devam edemez çünkü gerçek anı geldiğinde eşit olmayan kararları uygular bunun Aragonluların gerçek çıkarlarından ziyade siyasi çıkarlarıyla ilgisi var”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir