Sánchez, uluslararası gündemi görüşmek üzere Hillary Clinton’ı ikinci kez kabul etti

Hükümet Başkanı, Pedro Sanchezbu Pazartesi günü alındı Moncloa eski ABD Dışişleri Bakanı’na Hillary ClintonUkrayna ve Gazze’nin işaret ettiği jeopolitik durum, iklim acil durumu veya popülizm gibi uluslararası gündemde yer alan bazı konuları paylaştı. Moncloa, basın notunda her ikisinin de bir yıldan kısa bir süre içinde gerçekleştirdiği ikinci toplantıda, Sánchez ve Clinton’ın COP28’de varılan anlaşmaların yanı sıra Hükümet için bir öncelik olan cinsiyet eşitliği mücadelesini de tartıştıklarını vurguladı.

Alakalı haberler

Ayrıca, uluslararası duruma ilişkin olarak, Sánchez ve Clinton, Ukrayna’daki savaş ve Gazze’deki çatışmanın damgasını vurduğu jeopolitik durumu analiz etmişler ve Avrupa’da ve dünyanın geri kalanında gerici hareketlerin ve popülizmin yükselişi üzerine düşünmüşlerdir. demokrasiler için temsil ettikleri tehlikenin yanı sıra.

Sánchez, Europa Press tarafından toplanan X sosyal ağında bir mesajda, “Ukrayna’daki savaşın gidişatına ve Gazze’deki dayanılmaz duruma ilişkin kaygıları paylaşıyoruz.” diye yazdı. Sánchez ve Clinton 30 Mayıs’ta yine Moncloa Sarayı’nda bir araya gelerek, uluslararası gündemdeki konuları ele aldılar ve bu bağlamda bağlam, Ukrayna’daki savaşın etkisiyle belirlendi. Clinton, Barack Obama’nın yönetimi sırasında ABD diplomasisinin başındaydı ve daha sonra 2016’da ülkenin başkanlığı için Demokratların adayı oldu ve Cumhuriyetçi Donald Trump’a yenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir