Sánchez, yatırım müzakerelerine ilişkin istişareyi onaylamak için PSOE’nin en yüksek organıyla görüştü

Pedro Sanchez bu cumartesi federal komiteyle toplanıyor PSOEKongre sonrası partinin en yüksek organı, tasarıyı onaylayacak. militanlığa danışın yatırım hakkında. Başlangıçta çağrı, sosyalist tabanlara yalnızca Sumar’la yapılan koalisyon anlaşması hakkında soru sormak için tasarlanmıştı, ancak cumhurbaşkanı vekili tarafından açıklandı. sürpriz Cuma günü bu, henüz imzalanmamış olmasına rağmen diğer oluşumlarla yapılan anlaşmalara ilişkin bir bölümü de içerecek.

Alakalı haberler

Bu beklenmedik hareketle Sánchez, Beyaz kart Junts ve ERC ile müzakerelerinde. Üyeler ‘procés’ affı hakkında yorum yapmayacaklar çünkü soru genel olacak, ancak müzakereleri destekliyorlar ve PSOE liderliğinde şunu varsayıyorlar: Ezici bir çoğunlukla onları destekleyecekler. sonuç hizmet edecek onay tartışmalı lütuf ölçüsü için.

Toplantı bir konuşmayla başlayacak konuşma Cumhuriyetçiler ve yakınlaşma sonrası kesimlerle yapılan görüşmeleri savunması beklenen genel sekreterin görevi. Sürpriz dışında ve eski muhafızların eleştirilerine rağmen af ​​konusunda büyük bir tartışma yaşanmayacak. Kastilya-La Mancha hariç bölge liderlerinin çoğunluğu bunu destekliyor Emiliano García Sayfası ve Aragonlular Javier Lambán, sağlık nedenlerinden dolayı randevuya gelmeyeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir