Sivil Muhafızlardan iki general ve 7 albayın ifade vermesini istiyor

Madrid Savcılığı, Cuarteles davasına ilişkin soruşturmayı hızlandırdı ve davayı soruşturan yargıç María Isabel Durántez’den şu şekilde ifade vermeye çağrılmasını istedi: iki general ve yedi albayın şahitliği Sivil Muhafızların Prensa Ibérica Grubu’ndan EL PERIÓDICO DE ESPAÑA’nın özel erişim hakkına sahip olduğu 20 Eylül tarihli bir mektupta belirtildiği üzere, Kanaryalı işadamı Ángel Ramón Tejera de León’un şirketlerine yaklaşık üç milyon avroluk ödeme için.

Özellikle savcı Elisa Lamelas Oliván Madrid 3 Numaralı Talimat Mahkemesinde ifade vermelerini talep ediyor Extremadura Bölgesi Tuğgeneral Genel Şefi ve Valencia bölgesinin Baş Generali. Ayrıca, nihai sorumluluğu Sivil Muhafız generali olan Kışla Hizmetleri başkanının kimliğinin belirlenmesini de talep ediyor.

Ayrıca sulh hakiminin tanık olarak çağırılmasını talep eder. Badajoz, Castellón, A Coruña, Algeciras, Alicante, Valladolid ve Murcia Komutanlıklarının albayları. Madrid’deki Kamu Bakanlığı ayrıca bir yarbay başkanlığındaki Albacete Komutanlığı başkanının da görünmesini talep ediyor; Bir onbaşı, iki astsubay ve bir sivil muhafız.

Savcı şu ana kadar yapılanlardan kışlada yapılan çalışmaların soruşturulduğu sonucuna varıyor”Tamamı oynanmamış oyunlar var, diğerlerinde ise konseptler metrekare, boyalı alan veya saat başına maliyet açısından aşırı büyüktü ve bu da orantısızdı.” Buna rağmen, Yarbay Carlos Alonso “işlerin uygunluğunu, hatta bazı durumlarda inşaatın başlamasından önce bile belgelendirdi.” onun yürütülmesi”.

“Küçük sözleşmeler”

İş adamı Ángel Ramón Tejera’nın bağlantılı olduğu şirketlere verilen ve “küçük sözleşmeler ve sabit nakit avanslar” olarak işlem gören gider dosyalarına ilişkin ‘Pzt’ adlı savcının raporunda, şu ana kadar işlem yapıldığı sonucuna varılarak faturaların kesildiği sonucuna varılabileceği belirtildi. öğeler için verilen veya yürütülmeyen veya kısmen yürütülen iş birimleri “ve buna rağmen, söz konusu faturalar farklı bölgesel birimlerden sorumlu kişiler tarafından uygunluk tasdik edildi ve bu da kamu hazinesine karşılık gelen ekonomik zarara yol açtı.”

Alakalı haberler

2014-2019 dönemi arasında, ‘Mon’a bağlı şirketler 2,9 milyon euro elde etti. Özellikle Angrasorcur SL, Solocorcho SL, Canarycork SL, Impermercork SL şirketlerinden ve bu çalışmada kendisiyle işbirliği yapan kişilerin sorumluluğu altındaki diğer iki kuruluştan bahsediyor.

Savcı, tüm bu işlerin ihale edilmesi için önceden bir pazar araştırmasının yapılmamış olması, “danışmanlık yapılan ve ödül alan şirketlerin aynıları olması” karşısında şaşkına dönmüştür. En azından şu ana kadar kanıtlandığı gibi, küçük inşaat sözleşmelerinde olan şey budur. Navarrendonda de Gredos’taki (Ávila) kışlalarda, Pliego kışlalarında (Murcia), Fuente de Cantos’ta (Badajoz) ve Santa Cruz de Tenerife’deki gider dosyalarında

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir