Sivil Muhafızların Tsunami Democratic ile ilişkilendirdiği 9 kişi kim?

Sivil Muhafızların olayla ilgili soruşturmalarına son verdiği raporda, platformun organizasyonu ve finansmanı Demokratik TsunamiProcés cezasına karşı seferberliği koordine etmek için doğmuş olanlardan bahsediliyor “Bu soruşturma boyunca doğrulandığı gibi (…), bu soruşturmada önemli bir rol oynayan bir dizi kişi“. Bu perşembe günü 6 numaralı Merkez Talimat Mahkemesi’nde sunulan ve EL PERIÓDICO’nun erişebildiği 202 sayfalık raporda adı geçenler şunlardır:

Her ne kadar ERC genel sekreteri onun adını kullanmasa da ‘Matagalls’, Sivil Muhafız, İsviçre’de ikamet etmesi ve Esquerra’nın ‘eski danışmanı’ üzerindeki etkisi de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı bu kişinin kendisi olduğu sonucuna varmıştır. Xavier Vendrell, Tsunami Democràtic’in yürüttüğü seferberlik için yapıdan destek istemeye gelen kişi. Ayrıca tarihçiyle paylaşılan mesajlar için Josep Lluís Alay, eski başkan Carles Puigdemont’un ofisinin başkanıDaha az faaliyetin olduğu bir zamanda tatil tercihi hakkında yorum yaptığı Cenevre’deki bir toplantı için. Araştırmacılar için onun hakkında konuşması da konuyla alakalı.l 1-O “görevi kötüye kullanma” suçuyla hareket ettiğini söylüyor ve bunun Tsunami için “organizasyonların kutsanması” için de gerekli olduğunu anladığını.

Sivil Muhafızlar bu iş adamının bu silahı kullandığını tespit edebildi.takma adları ‘Rigoberta’ ve ‘Rigoberta2’ Wire uygulamasında. Telefonun analiziyle doğrulandı Soler organizasyon yapısını oluşturan grupların birçoğunda ilgili bir pozisyona sahiptir Tsunami. Mahkemede sunulan rapora göre “stratejik iletişimle ilgili kararlar alıyor” Hareketin üyesi, platformun kamu medyasıyla ilişkisinden sorumludur, Tsunami’nin mümkün olan en geniş medya erişimine sahip olması için röportajlar ve özel yayınlar sağlar ve düzenler ve hatta iletişimleri yazıp hazırlar. Araştırmacılara göre tüm bu görevlerde Soler “karar verme yeteneğine sahip” olması, “bu konuda yönlendirici nitelikte” anlamına gelir.. Ayrıca, “aktif” olarak katılıyor Tsunami’nin destek arayışında, özellikle bağımsızlık hareketiyle bağlantılı siyasi figürlerin desteği konusunda, platform eylemlerini organize eder ve ekonomik kararlar alır. Bir noktada sahte fatura düzenlemeyi planlıyor.

Eski ERC bakanı, kullandığı Wire uygulamasının bir kullanıcısıdır. takma adı ‘İndigo’ ve kendisinin adını verdiği Threema programı ‘Escobar’. Sivil Muhafızlara göre, “bu önde gelen üyelerden biri” Tsunaminin. Bu iddia, gerçekleştirilecek eylemleri önceden bildiği ve ayrıcalıklı bilgilere erişebildiği için platformun stratejisini bildiği gerçeğine dayanıyor. Bazı seferberliklerin organizasyonuna da katıldı. Vendrell’in “koordinasyon veya destek arama görevlerini yerine getirdiğini” gösteren konuşmalar tespit edildi; platform ile bağımsızlık yanlısı ortamdaki bazı siyasi kişilikler arasında. Ekim 2019’da Marta Rovira ile yaptığı bir görüşmede Vendrell ona şunları söyledi: “Farklı bölgelerde emrin yerine getirilmesinde bazı sorunlar görüyoruz. Parti yapısının bize karşı olmaması gerekirdi. “Luis’le konuşabilir miyim?” Silahlı enstitüye göre bu mesaj, eski bakanın ERC yapısının Tsunamiyi desteklemesini istediğini ortaya koyuyor. “Görev” başlatıldığında, Vendrell, platformun stratejik planına katıldı ve bazı eylemleri yönetim seviyesinden koordine eden kişilerden biri olarak yapıda önemli bir role sahip oldu.

Sivil Muhafızlar, “eylem ekipleri üzerinde belirli bir sorumluluk” üstlendiğine dikkat çekiyor. e ile‘Mandela’ lakabı Sahada yönetsel ve organizasyonel çalışmalar yürüttüğü ve çeşitli eylemlere katılan bir grup kişiden sorumluydu. Madrid havaalanını ablukaya alma girişimi. Bir sohbetinde şunu yazdı: “Sabah dışarı çıkmak için her şeyi hazır bırakın; araçta rozet, bayrak, tişört veya CAT harfleri taşımayın; “Hiçbir çatışmaya girmeyin, geziyle ilgili sosyal ağlara hiçbir şey yüklemeyin ve daima sakin olun.” Ajanlar bu aktivistin “diğer bileşenler üzerinde nüfuz sahibi olduğunu” düşünüyor Tsunami. AP-7 kesiminde şu görevdeydi:ekibini oluşturan birliklerin stratejik noktalara dağılımı” 18 Aralık 2019’da Real Madrid ile Barça arasında oynanan maçta gerçekleştirilen çalışmada, topları atan operasyonel ekibin yönetilmesi ve diğer gruplarla koordinasyon sağlanmasına odaklanıldı.

Sivil Muhafızlar takma adlar kullanıyor ‘Druid Ainvar’ ve ‘Canalla’ve kendisini “bir kişi” olarak tanımladığını dikkate alıyor özel güvenlik, özel eskort ve siber güvenlik eğitimleri ile”Bu da onu, Kasım 2017’de Madrid’de ifade verdiklerinde bazı Katalan meclis üyeleri ve milletvekilleri için Marta Molina ile birlikte güvenlik görevlerini yerine getirmeye yöneltti. Raporda, onunla irtibatlı kişiler olduğu belirtiliyor. polis üslerine erişimi olan kişiler Kimden plaka istediği veya “sınırlı erişim polis protokolleri” aldığı, eylemlere katıldığı ve diğerleriyle birlikte bunların “planlanması, izlenmesi ve takibinin (…) yanı sıra olası olayların koordine edilmesi” gelişimi sırasında ortaya çıkar”.

‘La Directa’ gazetecisi ‘Congestus’ takma adını kullanıyor. 22 Ağustos 2019 tarihli mesajında ​​şunları söyledi: Josep Lluís Alay şu mesaj: “26 Ağustos Pazartesi günü Tsunami Demokratik kampanyasının profilleri Yüksek Mahkeme kararına yanıt olarak açıklanacak. Sanırım Òmnium’dan doğrudan Başkan Puigdemont’a rapor verecekler. Kanıtınız olması için bunu size vereceğim.” Ayrıca Cenevre toplantısının yapılmış olması için ayın 30’una kadar beklemenin daha iyi olup olmadığı konusunda şüphelerini dile getiriyor. Bundan Sivil Muhafızlar onun işgal ettiği sonucunu çıkarıyor. önemli bir konum platformda.

Sivil Muhafız, bir “kötü şöhretli katılım” Tsunami finansmanında. Mesajlaşma sistemindeki takma adı: ‘Kanabo’. Bu sonuca cep telefonunda bulunan delillerden yola çıkılarak ulaşılmıştır. Josep Lluis Alay, terminalde “Nicola Ticino138” olarak kayıtlı ve Nicola Foglia olarak karşılık gelen bir kullanıcıyla görüşmenin yapıldığı. Sırasıyla Nicola, bazı arkadaşları ve Puigdemont arasında muhtemelen İtalya’da olası bir buluşmadan söz ediliyor. Barselona havaalanındaki Tsunami protestosunun gerçekleştiği 14 Ekim 2019’da Nicola, Alay’a şunu aktarıyor: “Çok parası var” Protestoculara yiyecek ve su dağıtımını finanse edebilecek bir Katalan bankasında. Alay, istişarede bulunacağını söylüyor ve iki saat sonra örgüte doğrudan para teklifi yapmanın mümkün olduğunu ekliyor. İsviçre’de Jaume Cabani adına hesap Bankacılık kuruluşunun ayrıntılarını ve adresini sağlamak. Nicola ona bağış yapacağını söyler 6.000 İsviçre frangı. İki bağış toplama mesajlaşma grubuna katılın.

Alakalı haberler

ERC’den sorumlu Parlamentonun yardımcısı ve dördüncü sekreteri ‘Konan’ takma adını kullandı. Sivil Muhafız nitelikleri “Kurumsal iletişim alanında önemli sorumluluk sahibi bir konum” bunun için koordine edildiği Oriol Soler. Bununla birlikte, röportajlar ve kamuoyuna yapılan açıklamalarla “Tsunami eylemlerinden mümkün olan en büyük getiriyi elde etmeyi amaçlayan önceden planlanmış bir iletişim stratejisini izleyerek iletişimin içeriği, biçimi ve yayınlanma zamanı gibi hususlara karar verir”.

Ómnium Kültür’ün yönetici danışmanı ve elektronik mühendisi, takma ad kullandı ‘Carbasser’ı durdur‘ Bu karakterin hakem rolünü üstlendiği çocuk oyunu için. Platformun diğer üyeleriyle olan mesajlarından şu sonuca varılıyor: “İletişim alanında yönetsel kapasiteye sahip, iletişimin politik eğilimine karar verebileniçerikleri ve hatta hareketin takipçilerine sağlanabilecek bilgiler.” Sivil Muhafız, muhatabının kendisini doğrudan onun emrine vererek yetkisini tanıdığını söylüyor. Oriol Soler ile planlama ve planlama konusunda da mesajlar paylaşılıyor. platform için izlenecek strateji ve hatta bir uygulamanın oluşturulması İş adamı ayrıca ona sahte faturayla bir masrafın nasıl kapatılacağını da anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir