Siyasi ve askeri savunma komutanları, Donanma birimlerinin uyuşturucuyla mücadeleye katkıda bulunmasından yana

Çok üst düzey bir Savunma yetkilisi “Mantıklı olurdu” diyor. Kargaşanın ortasında, sert görüntülerin ardındansivil muhafızlar David Pérez ve Miguel Ángel González’in öldürülmesi Barbate limanında bir uyuşturucu gemisinin mürettebatı tarafından ve keşfedildikten sonra riskli tekne Gardiyanların kaçakçıları teşhis etmeye gittikleri Deniz Kuvvetleri komutanları da EL PERIÓDICO’ya bunun olacağını söylediklerinde aynı fikirdeydi. Mücadeleye araç ve personelle katkıda bulunma anı güney sularında uyuşturucu kaçakçılığına karşı.

Bu görüş yalnızca askeri değil; ülkenin siyasi komutanları tarafından da doğrulanıyor. Margarita Robles’in yönettiği bölüm. Bu kaynaklar, öneriyi “şu anda” Başkanlığa iletmediklerini itiraf etseler de, başkanlık imkanlarının “etkili bir şekilde artırılmasının” rahatlığına dikkat çekiyorlar. “Planörlerin inmesini imkansız hale getirin” Endülüs’te “polis güçleri için risklerin en aza indirilmesi.”

Ve kendilerini sunacaklar – temin ediyorlar – eğer durum daha da kötüleşirse. Böyle bir kararın aslında siyasi ve hukuki bir yolu var ve 36/2015 sayılı Kanun’da yani Milli Güvenlik Kanunu’nda da bu öngörülüyor.

Vía legal

[–>

“Los militares no son autoridad de orden público, más allá de la Guardia Civil”, recuerdan fuentes del instituto armado cuando se les menciona una posible colaboración naval. Y a su vez un capitán de navío en activo recuerda los patrullajes de infantes de marina, Policía Naval, y otras unidades militares durante el confinamiento por el covid, si bien estos despliegues no manaron de la Ley de Seguridad Nacional.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir