“Sizleri coşkuyla kazanmaya çağırıyorum”

Geleneksel Madrid PP’sinin Noel yemeği Artık eskisi gibi değil. Satır aralarındaki mesajlar ve partinin farklı aileleri arasında atılan oklar bu yıl unutulmaya yüz tuttu. Evet, meyve sepetleri vardı ve bunlardan bahsediliyordu. Pedro Sanchez şaraplar arasında Arganda (Madrid’in güneyinde) ve bir sürahide su, yine Madrid’den. Saldırılar Hükümet, Bildu, af, PSOE. Tüm saldırılar ve mesajlar, geçmiş sürümlerde olduğu gibi dahili koddaki mesajlar olmadan şeffaf bir şekilde okunabiliyordu. Ve yine, etkinlik ufukta başka seçimler varken düzenlendi; Alberto Núñez Feijoo desteğini istedi Madrid’in “askerleri”.

barış yemeği Alberto Núñez Feijóo ve Isabel Díaz Ayuso’nun 2022’de seçim kampanyası Bu yaklaşıyordu ve her iki lider arasındaki uyumu gösterme çabasıyla bu yıl parti başkanı ile Madrid lideri arasında sevgi gösterilerinin yapıldığı bir olaya dönüştü. Başkan, boğuk konuşmasının sonunda neredeyse hiç ses çıkarmadan, “Sadece sizi bu kadar sevmek değil, aynı zamanda akşam yemeğimizde sizi görmek bizi gurur ve sevinçle dolduruyor” dedi.

Ayuso, Aralık 2022’de Sánchez’e atıfta bulunarak “Sizi sandık başına bekliyoruz” dedi. Bir yıl sonra onunla Başkentte ve Madrid Topluluğu’nda mutlak çoğunlukFeijóo bunu hatırladı 2023 genel seçimlerini de kazandı. Ancak Moncloa’ya ulaşacak destek olmayınca PP başkanı ısrar etti: 2024 “Galiçya, Euskadi ve İspanya genelinde yine seçim yılı” Avrupalılar tarafından ilk yarıyılda” ve Madrid PP’nin sandıkta yeniden kazanmasını istedi. Feijóo, yakınlık veya zorunluluk nedeniyle bu çağrıda Ayuso’nun kampanya sloganını benimsedi: “Sizi yeniden coşkuyla kazanmaya çağırıyorum.”

Bin kişi

Çaprazlanan mesajlar çok uzakta Esperanza Aguirre ve Mariano Rajoy PP modelleriyle yüzleşme mücadelesinde ve Ayuso’nun 2021’de ulusal liderlik tarafından sağlık gerekçeleriyle iptal edilmek zorunda bırakıldığı akşam yemeğinde, Madrid liderinin zaten savaşa başladığı sırada. Madrid PP’sinin başkanlığı için Pablo Casado ile savaş. Bu Pazartesi gecesi militan ve sempatizanlardan oluşan yaklaşık bin kişi toplandı. Casa de Campo Uydu Pavyonu Menü başına 45 Euro. Enflasyon da PP’ye ulaştı, geçen yıl meşe palamudu ile beslenen sosis, hamitli rokfor kreması ve yanaklar 40 avroya mal oldu.

Kameralar Ayuso’yu kendisinin tercüme ettiği o “orospu çocuğu” ile yakaladığından beri “Meyve severim” içinde Madrid MeclisiBölgedeki PP, Puerta del Sol’a gönderilen meyve sepetlerinin fotoğrafları veya giydikleri bu ibarenin yer aldığı tişörtlerle sosyal ağlarda bir destek kampanyası başlatmaya çalıştı. Noelia MunozFuenlabrada’nın bölge temsilcisi ve şu anda Ulusal PP İcra Komitesi. Bugün Ayuso’nun takımı yine bu fikirle oynadı. Cumhurbaşkanının önce halka “tatlıya meyve” olduğunu söylemesi halkta kahkahalara neden oldu. Daha sonra Feijóo, Ayuso ile birlikte Cuca Gamarra, José Luis Martínez Almeida ve Alfonso Serrano Sahnede hepsi seçilen dört kişiye bir sepet meyve dağıttı: en yaşlı üye (94 yaşında), en genç üye, partiye en uzun süre bağlı olan (1983’ten beri) ve en son üye.

Avrupalıların gözü

Almeida militanlara partinin şu şekilde olduğuna dikkat çekti: bu görev 2024 “İspanya’nın Geçiş’e yön veren değerleri bir kez daha hissetmesini sağlamak için genel seçimlerin galibine (Alberto Núñez Feijóo) eşlik etmek.” “Kolay olmayacak ama yanınızda olacağız” diye sözlerini tamamladı.

Alakalı haberler

Ayuso, Sánchez ve ortaklarının “İspanya’nın mağduriyetine ve parçalanmasına ihtiyacı olduğunu” belirttikten sonra Feijóo’nun zeminini hazırladı. Gelecek yılın seçim çağrılarına atıfta bulunarak, “Onları orada da yok edeceğiz” dedi. “Sınırlarımız dışındaki davaları, çoğunluğu sol olan diktatörlüklere karşı savunuyoruz. Gerektiğinde, işte biz Madrid’den geliyoruz“. Böylece “ordusunu” Feijóo’nun emrine vermiş oldu.

PP başkanı, Madrid’de olduğu gibi “bu kadar çok asker olmadan” seçimleri kazanmanın “mümkün olmayacağını” hatırlatarak, seçimler için bir kez daha hepsinden yardım istedi. Aynı gün, “Sánchez sözünü kaybetti, ancak biz İspanyollar sesimizi kaybetmeyeceğiz” diyerek, Ayuso’nun ses kısıklığına rağmen ses tellerinin pavyonda yankılanması için çaba gösterdiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir