Sumar, PSOE’nin af konusunda “ayak sürümesini” eleştiriyor ve kendisini pozisyonunu açıklamaya çağırıyor

Sumar’ın ikinci başkan yardımcısı ve lideri Yolanda Díaz, Pazartesi günü Kral’ı, partisinin PSOE ile bir anlaşmaya varmaktan “uzak” olduğu konusunda uyardı. Bu cumartesi, ayın ortasında görüşmeler Sánchez’in yatırım için destek almasını talep eden Koalisyon Hükümeti’ndeki ortağı, basınç. Bu durumda Sumar’ın Kongre’deki sözcü yardımcısıydı. Aina VidalPSOE’yi her alanda “ayak sürüdüğü” için eleştiren programatik müzakere mümkün olduğu kadar af kanunu ‘procés’ için ve liderlerini ikincisine ilişkin konumlarını açıklamaya çağırıyor.

Europa Press tarafından toplanan RNE ‘Parlamento’ programına yapılan açıklamalarda, Comú Podem’de af yasasının geçerliliğini savundu. EL PERIÓDICO tarafından Cuma günü öne sürülen teklif, Salı günü Barselona’da “açıklık” ve “şeffaflıkla” sunulacak. Cumhurbaşkanlığı Bakanı’nın sözleri sorulduğunda, Felix BolañosBelgeden uzaklaşan Vidal, PSOE’nin bunu kabul edeceğini anladığını belirtti. ayrıca kendi uzmanlarına Kendi raporlarını kim hazırlayacak?

Ona göre önemli olan, farklı teklifler bu nihai düzenleme etrafında. Bu şekilde Sumar’ın niyetinin bu olduğuna dair güvence verdi. “kolaylaştırmak” O ortak görev için bir teklifte bulunmakkriterleri “karıştırmak” zorunda kalacak hem PSOE hem de ERC Junts kullanıyor ve affı destekleyen diğer oluşumlar. “Görüş başka, bilim başka” diyerek hukukçular tarafından hazırlanan konuyla ilgili önerileri tartışmanın ters etki yaratacağı fikrini reddetti ve uzmanları “dinlememiz” gerektiğine ikna oldu.

“PSOE’nin olabileceğini anlıyorum başka bir pozisyon. Senin yükümlülüğün olduğunu anlıyorum büyük maç bu ülke için öyle bunu kamuya açıkla ayrıca mümkün olduğunda. Gerisini de bu şekilde yapacağız” diye ısrar etti, daha sonra onunla alay ederek: “Kimseye hiçbir şey açıklamamayı seçenler var” dedi. Pembe Parti’nin Kongre sözcüsü, affın eski cumhurbaşkanına yönelik “kişisel bir iyilik meselesi olmadığını” açıkça belirtti Generalitat Carles Puigdemont ya da Avrupa Parlamentosu Üyesi Toni Comínama etkiliyor binlerce insan ve bu, Katalonya’da “normalliğin” yeniden kazanılması için bir fırsattır.

Şimdilik referandum yok

Vidal, konuyla ilgili bir anlaşmaya varmanın aşağıdakileri gerektirdiği konusunda ısrar etti: tek taraflı yoldan vazgeçilmesi ve şunu belirtti Her ne kadar ‘ortak alanlar’ın ufku buna sahip olsa da, bu seçenek Katalonya’da bir kez daha “hayal kırıklığı” yaratmak için kullanılamaz. “Bizi bu noktaya getiren geçmişte yaşadıklarımızı yeniden yaşamak istemiyoruz. Bunu sadece partiler düzeyinde değil, halkla da dürüstçe yapmalıyız. referandum olsun Tüm taraflar arasındaki güveni yeniden kazanmamız gerekiyor ve şu anda yapım aşamasındayız (…) Bunun oturmaya, konuşmaya, birbirimizi tanımaya ve uzun vadede ilerleyebilmeye dayalı yavaş bir yol olduğunu düşünüyorum. gelecek” dedi.

Ve müştereklerin her zaman şunu savunduğunu ekledi: referandum onun “siyasi ufku” ve Katalonya’nın kendi “geleceği” konusunda oy kullanabileceği, her ne kadar bunu açıkça belirtmiş olsa da bağımsızlık “kendini kandırmaya” yol açmaya gerek yok, çünkü bu olasılık “yavaş bir yoldur” ve ayrıca “güveni yeniden kazanmanın” da gerekli olduğu.

çok partili yasama organı

Alakalı haberler

Aina Vidal, affın ötesinde, Yolanda Díaz’ın Pazartesi günü yaptığı gibi PSOE’yi, belirli bir desteği olduğu gibi görmenin hata olacağı konusunda uyardı. “Desteğin artacağını düşünmeye devam edemezler” gökten düşmek PSOE olmaları nedeniyle. Vidal, arka planda koalisyon ve yatırım anlaşması müzakerelerinin çerçevesini ele alarak, “Ne bizim açımızdan ne de diğer gruplar açısından bu böyle gitmeyecek” diye uyardı. gelecekteki ortak bu yasama organının “olacağını çok partili“.

“PSOE’nin şu özelliklere sahip olabileceğini düşünüyorum: ayartma Bunun usule ilişkin bir yasama organı olduğuna ve bunun olmayacağına ve olamayacağına inanmanın bir yolu olduğunu vurguladı ve gıda fiyatlarındaki artışın ve konuta erişimin karşılaşılacak temel ekonomik zorluklar olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir