Sumar, PSOE’nin Filistin Devleti’nin koşulsuz tanınmasını hükümet anlaşmasına dahil etmesini talep ediyor

Sumar, PSOE’nin tanınmasını içermesini talep etti İspanya’nın Filistin Devletikoşulsuz, tek taraflı olarak ve Avrupa Birliği içerisinde önceden bir uzlaşma beklenmeden.

Bu, oluşumun sözcüsü Ernest Urtasun ve Kongre’deki mevkidaşı Marta Lois tarafından, Sumar’ın Hamas terör saldırısı sonrasındaki çatışma ve İsrail Ordusu’nun sivil halka karşı tepkisine ilişkin siyasi belgesini rapor etmek için bildirildi. ve bu konuyla ilgili olarak Alt Meclis’te kurumsal bir deklarasyon ve yasa dışı teklif önerileri.

Bu şekilde Urtasun, Kongre’nin 2014 yılında Filistin Devleti’ni tanıma yönündeki girişimi zaten onayladığını, mevcut durum göz önüne alındığında bunun yapılması gerekenlerden biri olması gerektiğini ifade etti. “ilk tedbirler” gelecekteki koalisyon yönetiminin benimsediği.

Bu anlamda PSOE’ye, bu tanınmanın koalisyon paktında “açık ve kesin bir şekilde yer aldığını” bildirmişler, bu nedenle sosyalistleri “biz İspanyolların borcu olan bir şeyi gerçeğe dönüştürmeye” çağırıyorlar. .” Filistinlilerle de.

Ve Sumar, bunun bölgedeki barışa önemli bir katkı sağlayacağına inanıyor ve Hükümet Başkan Vekili Pedro Sánchez’in bu hafta sonu İsrail ile İsrail arasındaki anlaşmazlığın çözümünü söylediğinde ifade ettiği çizgide ilerleme çağrısında bulunuyorlar. Hamas’ın ayrıca “barış ve güvenlik içinde bir arada yaşayabilmeleri için” Filistin’i bir devlet olarak tanıması gerekiyor.

Müzakereye aşina olan kaynaklara göre Sumar, defalarca bu açık tanımanın toplanmasını önerdi. Filistin Devleti PSOE şu ana kadar bunu dahil etme konusunda dirense de koalisyon anlaşmasına dahil edildi.

Urtasun, Filistin Devleti lehine birçok açıklama yapıldığını ancak AB’de ortak bir tutum beklenirken tanınmanın hiçbir zaman gerçekleşmediğini anlattı.

Böylece Sumar’ın sözcüsü bunun beklenemeyeceğini ve İspanya’nın Filistin Devleti’ni bir şekilde tanımasının zamanının geldiğini ifade etti. “Çatışmanın çözümüne ve barışa önemli bir katkı olarak tek taraflı, koşulsuz ve acil.”

Hamas terörünü ve İsrail’in Gazze’deki bombalamasını kınadı

Bu arada Lois, Sumar’ın Kongre’de kurumsal deklarasyon önerisinin tüm gruplara gönderildiğini ve koalisyon içindeki uzlaşmayla resmileştirildiğini açıklayarak, Podemos’un son şikayetine rağmen girişim konusunda taraflar arasında büyük bir fark bulunmadığına değindi. Hafta, yasa dışı önerinin vetosunu kınadı.

Aynı şekilde İÜ kaynakları, “Her iki girişimin de geliştirilmesi için başından beri çalıştık ve her zaman olduğu gibi, ilk taslakların içeriklerine önemli gördüğümüz katkılarda bulunduk. bu konuda Izquierda Unida’yı savunuyoruz’.

Kurumsal deklarasyon yaklaşımına, “Hamas’ın sivil halka yönelik terör saldırıları ile İsrail’in sivil halka karşı işlediği suçların kınanmasını” ekleyin.

Alakalı haberler

Sumar ayrıca, devam eden soruşturmanın mevcut çatışmadaki tüm tarafların potansiyel ihlallerini kapsayacak şekilde genişletilmesi için Ceza Mahkemesi Savcısının müdahalesini talep ediyor.

Hükümet’in Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcılığı’na soruşturma için sunduğu dilekçeyi destekleme konusunda Podemos lideri Ione Belarra’nın pozisyonunu paylaşıp paylaşmadığı sorgulandı “Netanyahu’nun Filistin’de işlediği savaş suçları”Urtasun ise bu örgüte “savaş suçu işleyen herkes gitmekle yükümlüdür” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir