Ulusal Mahkeme, Cuelgamuros’taki kazıların ihtiyati olarak askıya alınması kararını kaldırdı

Ulusal izleyici kazıların askıya alınmasını kaldırmayı kabul etti Cuelgamuros Vadisi (eski adıyla Düşmüşler Vadisi), mozolenin bazilikasına gömülen ancak 200 kadından birinin torununun sunduğu çağrıyı oldukça ihtiyatlı bir şekilde (tarafları dinlemeden) kabul etmişti. Karar, Yargıç Francisco Javier González Gragera’nın “Başsavcılığın iddiaları ve bunlara eşlik eden belgeler” incelendi, bu da “mezarların kalıntıların bulunduğu yerden farklı bir yerde gerçekleştirildiğini gösteriyor.” korumaya çalıştıklarını” belirtiyor emir.

11 Numaralı Çekişmeli Merkezi İdare Mahkemesi, önceki kararının dayandığını açıklıyor “temelsiz olduğu kanıtlanmış bir önerme”Çünkü farklı şapeller oldukları için “değil Prensip olarak, çalışmanın felç edilmesinin kabul edildiği itirazda ifade edildiği gibi acil bir ihtiyati aciliyet söz konusu olacaktır. Ulusal miras, Eyalet Savcılığı tarafından temsil edilir, davacının, yürütülmekte olan mezar açma çalışmasının durdurulmasını talep etme meşruiyetinin bulunmadığını, çünkü Büyükannesinin kalıntıları Kabir Şapeli’nde bulunmuyor. şu anda burada gerçekleştiriliyorlar”tek mezardan çıkarmalar” Haziran ayında başlayan bireylerden. Dolayısıyla durdurulmasını istediği işten “etkilenemez”.

Devlet Hukuk Hizmetleri’nden gelen mektupta, “temyiz sahibinin kesinlikle genel bir şekilde ileri sürdüğü zararların mevcut olmadığı, çünkü (…) temyiz sahibinin büyükannesinin kalıntılarının tam olarak tanımlanmış ve konumlanmış olup mezardan çıkarma işlemlerine konu değildir adli tıp ekibi tarafından yürütülüyor.

Heritage huzurunda iddia etti

Devlet Hukuk Hizmetleri ayrıca temyiz sahibinin iddiasını reddetti: “fiili bir şekilde hareket ettiği için belge sunması” imkansızdı; Kendisi, 8 Kasım’da yanıtlanan bir iddiaya göre, “çok yakın zamanda Ulusal Mirasa değinmiş, mezarlardan çıkarmaların geçersizliğini ve ikincil olarak iptal edilebilirliğini öne sürmüştü”.

Alakalı haberler

Cevapta, mezarların açılmasının 2016 yılında San Lorenzo de El Escorial (Madrid) 2. Asliye Mahkemesi’nin kararına uygun olarak ve Demokratik Hafıza Yasası hükümlerine uygun olarak yapıldığı hatırlatıldı. Şunları ekledi: “Her halükarda, Gömülü kişilerin kalıntıları için onurlu koşullar sağlanacak“.

Temyiz edenin büyükannesinin gömüldüğü yer hakkında sağlanan adli tıp belgelerini ve İdare’nin gerçekte harekete geçmediğini göz önünde bulundurarak 11 Nolu Çekişmeli-İdare Mahkemesi şunu beyan eder: “Maddi idari işlem, bu kaynakla savunulması amaçlanan hakları maddi olarak etkilemez.” Korunması talep edilen ve gelecekte de gerçekleşmesi beklenmeyen kalıntılara ilişkin olarak “Yasal dayanağı tamamen bu iddiaya dayanan ve asılsız olduğu ortaya çıkan ihtiyati tedbirin kaldırılması”“.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir