Yüksek Mahkeme savcıları, başsavcıyı davadaki meslektaşlarını görmezden gelmekle ve Katalanları da davaya karşı gelmekle suçluyor

O yatırım anlaşmasından hoşnutsuzluk PSOE ile Junts arasında bir anlaşmanın varlığına işaret eden bir imza bağımsızlık hareketine karşı yargısal kirli savaş (hukuk) Hakimler ve savcılar arasında uzanır. Yargıtay Ceza Dairesi’nde görev yapan toplam 18 Cumhuriyet Başsavcılığı üyesi, bu Salı günü Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben bir yazı imzaladı. irade eksikliğinden kaynaklanan hayal kırıklığı şimdiye kadar gösterilen Alvaro Garcia Procés davasında görev alan profesyonellerin ve Katalonya’daki meslektaşlarının çalışmalarını “maruz kaldıkları haksız saldırılar karşısında” savunmaya gelince.

Bunu öğrendikten sonra hareket ediyorlar ılık tepki tarafından edinilmiş Consuelo Madrigal, Javier Zaragoza, Fidel Cadena ve Jaime MorenoOriol Junqueras’ın duruşmasına katılan dört savcı ve bağımsızlık sürecinden hüküm giymiş diğer savcılar, parlamento soruşturma komisyonlarının olası eylemlerine karşı García’dan “kurumsal koruma” talep ettikten sonra.

García, kendisini “Kamu Bakanlığı’nın gelecekteki bir afla ilgili herhangi bir tutumu (…)” şeklinde yanıtlamakla sınırladı. onu düzenleyen kesin normun bilinmesini gerektirir bir kez sistemimizin bir parçası haline geldi”.

Alakalı haberler

Bir hafta sonra, Yüksek Mahkeme’nin aynı Ceza Dairesi’nden 18’e yakın savcı, başsavcının sözlerine tepki göstererek, başsavcının “zarar verici imalar” olarak değerlendirdikleri şeylere karşı ortaya koyarken gösterdiği irade eksikliğinden “hayal kırıklığı” yaşadıklarını ifade etti. yargılama sürecine müdahale eden Savcıların eylemleriyle ilgili. Vergi kaynakları, Prensa Ibérica grubundan EL PERIÓDICO DE ESPAÑA’ya, bu bölümlerde görevlendirilen tüm savcıların imza attığını söylüyor. Girişimi reddeden iki kişi dışında ve üç kişi yoktu, dördü ise süreçler Çekimser kaldılar.

“Bu bir biçimden başka bir şey değildi Çok ciddi bir duruma verilen tepkiyi kasıtlı olarak görmezden gelmek Cumhuriyet Savcılığının yaşadığı ve Cumhuriyet Savcıları tarafından hazırlanan koruma talebi süreçlerKendileri ve Katalonya savcıları için, maruz kaldıkları haksız saldırılar karşısında, “Savcılığın kanuniliği savunmak için yürüttüğü çalışmaları takdir ettiklerini ve desteklediklerini” belirtiyorlar. Anayasal düzen.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir